Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg intézményesítették a...

Tényleg intézményesítették a lehúzást a biztosítók a márkaszervizekkel karöltve?

Figyelt kérdés
Ismerősöm lekoccolta az utcájukban egy pár éves Toyota Avensis tükrét. Lassan csak gurult, kinyílt a rosszul becsukott hátsó ajtó, és éppen csak hozzáért a tükörhöz. A tükörnek annyi baja lett, hogy lepattant róla a külső műanyag burkolat, különben semmi törés, karc. Az ismerősöm felajánlotta, hogy visszateszi a burkolatot, vagy akár elvihetik egy karosszériáshoz, hogy ő pattintsa vissza, de az illető ragaszkodott a betétlaphoz, és a márkaszervizhez. Mondtam neki, ha már így történt, vállalja be a pár ezres-tízezres javítást a két bónusz pontért, jobban jár ha kifizeti a biztosítónak az okozott kárt, így nem fog emelkedni neki a kötelező. Kiküldték a számlát, a márkaszerviz állítólag 211 ezret kért a javításért úgy, hogy a tulaj szerint is csak annyit csináltak, hogy visszarakták a leesett burkolatot. Kb 10 éve én is úgy jártam, hogy egy út szélén álló kpm-es teherautó külső tükrét az utánfutómon rosszul rögzített polikarbonát lemez megütötte, és kiesett belőle a foncsor, és összetört. Ott is ragaszkodtak a betétlaphoz, márkaszervizhez. Csak a foncsor tört el, ami könnyen cserélhető, és nem motoros verzió, csak fűtött. Az autószerelő barátom lekérdezte az alkatrészárat, és a gyári, vagyis nem utángyártott tükörbetét 8 ezerbe került, berakni meg kb fél perc történet. A biztosító nekem is bőven kétszázezer feletti árat számlázott ki. Más biztosító, ugyan az a történet, mi van itt, ekkora egy tolvaj-lehúzós ország lettünk? Amikor meg az én autóm oldalán zúztak szét három elemet rendesen, a lakatolásért, metálfényért meg felajánlottak gyorskárban kemény 60 ezret.

ápr. 22. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Igen. Lehúznak.


De aki kocsit vesz az gondol erre is. Ez egy luxus cikk.

ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eleve a márkaszervizek mocskosan lehúznak. Nálunk céges autókban a kötelező olajcserét sem csinálták meg, pedig csak annyi dolguk lett volna, nekem anno gyertya cserénél beraktak kettő töröttet, majdnem baleseteztem az első kikanyarodásnál mert megállt alattam az autó.


Biztosítókkal karöltve meg totális a lehúzás.


Nekem koccantak hátulról, minimális fényezés sérülés. Kiszámláztak rá 350 ezer Forintot, lökhárító csere, szoknya csere, ködlámpa csere. Még én csesztem le őket, nem mintha meghatódtak volna.


Egyszer az elején húzták meg a fényezést, eleve kiadták valami külsős fényezőnek a kocsit aki olyan gány munkát végzett, hogy laikus szemmel nézve is rossz ránézni.


De külsős fényezőnél is ez volt, éppen csak meg volt húzva a fényezés vagy 5-10 centin, nem is mélyen. Azt mondja ember 150 ezer, mert le kell szedni, telibe fújni. Hát k*rva élet, hogy azt az elemet nem fújták telibe és nem szedték le, mert a túlsó oldalán ugyanaz a por volt amit odaúton összeszedtem vele.


Szóval ja, undorító mocskos egy világ ez.

ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg Lölőnek lehet valami érdekeltsége ebben is...
ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden mindennel összefügg.
ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hallottam több ismerősömtől is, hogy sumákolnak a kötelező szervizzel, olajcserét kihagyják, de leszámlázzák, ugyan így a többi kopó alkatrésszel is manipulálnak. Azt a tanácsot kaptam, hogy kérjük ki a biztosítótól a részletes, tételes számlát, az alapján ellenőrizhető mit is csináltak 211 ezerért. Ha más, a kárral össze nem függő munka is van rajta, vagy olyan javítás amit el se végeztek (pl tükör komplett cseréje), akkor lehet reklamálni.
ápr. 22. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!