Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez forduljak? Karrier...

Kihez forduljak? Karrier coach, független pénzügyi tanácsadó, befektetési tanácsadó?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, és világéletemben szerettem volna többre vinni, mint egy irodai alkalmazott: ezt láttam otthon, a szüleim sikeres vállalkozók voltak. Nem is volt bennem kétely, hogy belőlem is valami hasonló válik, azonban teltek az évek és azon kapom magam, hogy itt van a nyelvem hegyén, hogy "mi szeretnék lenni, ha nagy leszek", de mégsem megfogható.


Irodai alkalmazottként dolgozom, viszont BORZASZTÓAN laza a munka, ha nem tapasztalnám saját kezűleg, nem hinném el, hogy van ilyen. Szóval a nyakamba hullott egy csomó szabadidő az utóbbi időben, és sikerült is egy kisebb-nagyobb összeget félretennem, amit most jó alkalom lenne "kamatoztatni", "befektetni", illetve most lenne alkalom a karrierváltásra is (egy ennyire laza munka mellett sok mindenre van idő), hogy végre kilépjek az alkalmazotti körből.


Viszont a problémám, hogy nem tudom merre induljak.


Vállalkozás: úgy érzem nem értek semmihez profi szinten. Persze az internetet már feltúrtam vállalkozás ötletek iránt, de kb. az összeset össze lehet foglalni egy 9-5ig munka keretében: vagy szolgáltatást árulsz, vagy terméket, a kötöttségek ugyanúgy megmaradnak és ha nem adod jól el magad, akkor megette a fene az egészet.


Befektetés: ez már egy fokkal jobban tetszene, viszont nincs annyi pénzem, hogy esztelen ingatlanvásárlásba kezdjek. De pl. festményeket szívesen vásárolnék, vagy valami antikvitást, és adnám tovább. Ez már kicsit olyan kereskedős hozzáállás. De sajnos ezekhez abszolút nem értek. Egy befektetési tanácsadó - akiket a neten láttam - mindegyik értékpapírt, biztosítást próbál nekem eladni. Viszont én nem ilyenre gondolok...


Szóval nem akarok a 532. barátságkarkötő-gyártó lenni az instagramon, nem akarok műkörmös, kozmetikus, fodrász lenni, nem akarok influenszerkedni, és az arcommal népszerűsíteni a vállalkozásomat/magamat. Nem akarom az összes pénzem valami random pénzügyi tanácsadó termékére elpazarolni, hogy aztán még 10 évig ne is férjek hozzá, és üljek ölbe tett kézzel, mert kamatozik.


Valahogy forgatni szeretném a vagyonom - és egy kicsit le is kötni magam, a sok szabadidővel kezdeni valami hasznosat - de úgy ahogy a "nagyok" csinálják. Csendben, okosan. Szerintem számtalan lehetőség van a világban, csak az átlagember nem látja, vagy nincs affinitása/képessége/személyisége/tájékozottsága belevágni.


Valami olyasmikra gondolok, mint pl. a tőzsde, az ingatlanpiac, az árverésekben rejlő lehetőségek stb. Olyanokra ami "out of the box".


Ki tudna nekem ebben segíteni, tanácsot adni? Ti merre indulnátok?


Nagyon köszi.



ápr. 30. 15:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Hú, most nézem, milyen hosszú lett, elnézést. Kb. az utolsó 3 bekezdés a lényeg, de köszönöm, ha elolvasod!
ápr. 30. 15:07
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ki tudna nekem ebben segíteni, tanácsot adni? Ti merre indulnátok?"


Ezt leginkább neked kell eldönteni, hogy egyáltalán mi az ami érdekel és mihez van affinitásod... A "karrier coachok" sem fognak semmi hasznosat mondani, csak elkérnek x összeget, hogy pár közhelyet elpufogtassanak. Youtuben milliószámra találsz különböző témákhoz rövidebb-hosszabb videókat kezdve a befektetés, tőzsdézés, ingatlanpiac vagy egyéb karrierút / vállalkozáshoz köthető dolgokhoz, ha 1-1 terület felszínes megismerése után nem tudod eldönteni, hogy téged melyik érdekel mélyebben akkor halott ügy a dolog, egy "szakértő" sem tud rajtad segíteni.

ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Karrier hack Baráth András.
ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

" internetet már feltúrtam vállalkozás ötletek iránt, de kb. az összeset össze lehet foglalni egy 9-5ig munka keretében"


Ezek szerint nem túrtad fel, csak felületesen olvasgattál.

ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen felrement s gondolatmeneted. Irodaba semmire se vitted, akkor ceggel se sokra fogod foleg ha fogalmad sincs rola.


Apamek sot nagyanyamek is vallalkozok, jol megeltek helyi szinten, sokaig en is azt hittem hogy alkalmazottkent nem lehet jol keresni. Kb br 1m kornyeken volt a fordulopont ahol alkalmazottkent ugy lattam hogy anyamek tobbet szenvednek mint amennyit keresnek vele, es hogy mennyire kenyelmes alkalmazottnak. Br 1.7-nel volt nekem a fordulopont ahol elkezdtem azt latni hogy a szakmamat vallalkozokent vegezve sokkal jobban keresnek. A valtas nehez volt, de az elozo 2 evre havi netto 4m jott ossze, most meg stabilan netto 3.3m foleg az adozasi kiskapuk elvesztese miatt.

ápr. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek az eddigi valaszokat.


#5, igen, igazad van, irodaban nem sokra vittem, foleg olyan teren, hogy nem lettem vezeto beosztasu. Viszont penzugyileg abszolut nem rossz a helyzet, tavaly 3 orszagot jartam meg nyaralva, es meg tudtam felretenni is. Inkabb a hozzaallassal van a problema: nem erdekel az irodai munka.


Velemenyem szerint egy vallalkozo, ha ugyes, biztos, hogy jol fog keresni, gratulalok az elert sikeredhez! Megkerdezhetem mivel foglalkozol?


Es mielott azt hinne barki, hogy en csak logatom a labam es varom a csodat ‘feluletesen olvasgatva’ az internetet, el kell hogy szomoritsam: ertem el kisebb sikereket a tozsden, szerettem is, de nem bizok benne igazan. Illetve probaltam megallni a helyem fitness edzokent is (vegzettseggel), ahol sikerem volt, de nem talaltam meg benne a szamitasaimat.


Sajnos ugy erzem nem vagyok eleg tajekozott a lehetosegek teren, ezert gondoltam a fent emlitett szakemberekre. De teljesen egyetertek azzal is, hogy egy karrier coach csak vakitana :(

ápr. 30. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tőzsdén voltak kisebb-nagyobb sikereid, akkor lehet hogy érdemes komolyabban megismerkedned vele.


Megtanulni felismerni a trendeket, a támasz-ellenállásokat, a vételi- és az eladási jeleket stb.


Külön figyelmet kell fordítani a kockázatkezelésre, a stoploss elhelyezésre stb.


Ha betartod a szabályokat, akkor mindenképpen nyereséges leszel.

ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: Szerintem alapvetően rosszul állsz az egészhez. Értem, hogy az alkalmazotti munka neked nem elég érdekes, izgalmas, a szüleidtől is a vállalkozó létet láttad és szeretnél vállalkozóvá válni.


Viszont vállalkozó nem úgy lesz az emberből, hogy neten vagy egyéb külső forrásokból keresi az ötleteket, hogy mire vállalkozzon, hanem hogy elkezdi csinálni.

Vagy besegít a szülei vállalkozásában, egyre jobban csinálja, egyre több mindent vesz át a közös vállalkozásból a közös siker érdekében, aztán idővel át is veszi tőlük. Vagy annyira érdekli valami, hogy elkezd rá saját vállalkozást felhúzni. Lehet ez akár a könnyen letudható főállásban végzett tevékenység is, amit másodállásban elkezd vállalkozóként is csinálni. Aztán menet közben lehet, hogy előkerül egy újabb ötlet, hogy azzal is kéne foglalkozni, ami akár oda is elvezethet, hogy már csak az újabb dologgal foglalkozik egy idő után, a régebbivel nem.


A semmiből nem lesz semmi. Ha semmilyen tevékenység nem érdekel eléggé ahhoz, hogy belevágj, csináld és felfuttasd, akkor nem leszel vállalkozó, mert nem vállalkozol semmire. Ha nem csinálod, akkor belejönni sem fogsz, hogy jól menjen.


Nem feltétlenül baj, ha "nem erdekel az irodai munka", viszont a vállalkozások életében is rengeteg irodai munka van és ezt nem nagyon lehet megúszni. Vagy te végzed el a vállalkozás irodai munkáit is, vagy fizetsz érte valakinek, hogy helyetted végezze el, de akkor neked kell kitermelni a helyetted dolgozók bérét is.


"probaltam megallni a helyem fitness edzokent is (vegzettseggel), ahol sikerem volt, de nem talaltam meg benne a szamitasaimat."


Vagy nem jól csináltad, vagy nem neked való, vagy nem értesz eléggé hozzá, vagy nem értesz minden részéhez eléggé, elég sok féle lehetőség van. Nyilván látatlanba nincs sok értelme kioktatni, hogy mi jobban tudjuk, mi nem stimmelt. Neked érdemes megvizsgálni a saját helyzeted. Amit sokan elkövetnek hibaként, hogy elfogultak saját magukkal szemben. Azt hiszik és arra keresnek önigazolást, hogy ők bizony mindent nagyon jól csinálnak és más, rajtuk kívül álló tényezők tehetnek róla, hogy nem járnak sikerrel.

Pedig sokkal jobban jár, aki magában keresi a hibákat. Ha más, rajtad kívülálló tényezők tehetnek róla, hogy nem megy valami, akkor azokon nem tudsz változtatni, mert nem tőled függnek. Ha viszont sikerül olyan hibákat feltárni, amikről te tehetsz, miattad nem jártál sikerrel, akkor azokat kijavítani is lehet és akkor tudsz megoldásokat találni, amiken te tudsz változtatni és nem másoktól függ.


Véleményed szerint egy vállalkozó, ha ügyes, akkor biztos, hogy jól fog keresni. Csakhogy ez nem törvényszerű. Attól is nagyban függ, hogy mit nevezel ügyességnek, miben definiálod a sikert.

Sokan hiszik, hogy elég csak a szakmához érteni, amire a vállalkozást csinálod. Csak a te példád miatt maradjon ez a fintess edzőség. De lehetsz te a világ legjobb fitness edzője, ha nem bírják az emberek a szájszagodat. Ha olyan vacak a stílusod, hogy senki nem akar hozzád menni. Ha szeretnek ugyan hozzád járni az emberek, de senkihez nem jut el a híre, hogy te milyen jó vagy, mert egy eldugott kis faluban van a termed, ahol rajtad kívül senkit nem érdekel a testedzés. Ha olyan árakkal dolgozol, hogy azt vagy senki nem adja ki a te tudásodra, mert máshol sokkal olcsóbban hozzáfér, vagy annyira olcsón dolgozol, hogy hiába járnak hozzád nagyon sokan, így se tudsz belőle megélni. És még hosszan lehet sorolni.


Ahhoz, hogy vállalkozóként ügyes legyél, egy csomó olyan dologban is jónak kell lenned, ami nem feltétlenül szorosan véve tartozik a te edzői szakmai tevékenységedhez, viszont nélkülözhetetlen a vállalkozás sikeres működéséhez, hogy a vállalkozás szakmailag és üzletileg is tartósan működtethető és jövedelmező legyen.


Nem véletlen, hogy a legtöbb vállalkozás néhány éven belül csődbe megy. Nagyon sokan próbálkoznak úgy vállalkozni, hogy nem rendelkeznek az üzleti tudással, tapasztalattal és főleg az alkalmazkodó képességgel, hogy tegyenek érte eleget, hogy elsajátítsák a szükséges tudást.

Nem misztifikálni akarom a vállalkozást. Egyáltalán nem atomfizika. Teljes mértékben tanulható, kikísérletezhető, elsajátítható. De aki nem tesz érte eleget, hogy elsajátítsa a szükséges tudnivalókat, annak nem fog menni. Illetve nagyon sok esetben nem a saját ízlésed, érdeklődésed, kedved, hangulatod számít. Kit érdekel, hogy neked van-e kedved kinyitni a boltot, szereted-e azt csinálni, amit kell? Nyilván, ha valamit szívesen csinálsz, akkor könnyebb jó képet vágni hozzá, mint ha eleve utálod. De ne legyenek illúzióid. Bármilyen tevékenységet végzel mások megrendelésére, abban mindig lesznek kompromisszumok, mert mindig az diktál, aki fizet.


Ha a tőzsdézésben voltak sikereid és élvezted is, akkor foglalkozz vele többet, hogy biztosabban és eredményesebben menjen, kevésbé múljon a pillanatnyi szerencsén, hogy fenntarthatók-e az eredmények, vagy sem.


De a tőzsde nem klasszikus értelemben vett vállalkozás, hanem egy befektetési forma. Bizonyos jellegű és mértékű kockázatokat itt is kell mérlegelned és kezelned, de alapvetően semmilyen tevékenységre nem vállalkozol a tőzsdézéssel.

Lehet persze vállalkozást felépíteni tőzsdei szolgáltatásokra, de ott már megint túlmutat a vállalkozás tevékenysége önmagán a tőzsdei kereskedési tevékenységen. Pont azzal, amivel többet csinál a vállalkozásod a tőzsdei tevékenységnél. Ha ügyfeleknek szolgáltatsz valamilyen tőzsdei szolgáltatást, képzést, akármit, azzal bejön egy csomó olyan egyéb vállalkozás üzemeltetési tevékenység, amikhez többletként érteni kell a tőzsdézésen túl.

máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!