Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fektetnél S&P 500 indexet...

Fektetnél S&P 500 indexet követő ETF-be az elkövetkező 15-20 évben?

Figyelt kérdés
Szeretnék hosszútávú tőzsdei megtakarításba kezdeni. A részvényekhez nem értek, nem is szeretnék foglalkozni velük, így az ETF-ek tűnnek jó megoldásnak. Az elmúlt 20 évben átlagosan kb. 10%-os hozama volt a S&P 500 indexet követő ETF-eknek, viszont az elmúlt 20 évben iszonyat nagy emelkedésen ment át az USA gazdasága és így a tőzsde is. 10%-os átlagos éves hozammal meg lennék elégedve, viszont van egy olyan fenntartásom, hogy már nem fog tudni ekkorát nőni az USA gazdaság és így a tőzsde sem az elkövetkező időszakban. Ezért azt gondolom, hogy érdemes lehet diverzifikálni ETF fronton is. Azaz fektetni Európai indexet követő ETF-be, akár DAX-ot követő ETF-be vagy feltörekvő piacba, akár kínai és India bevonásával is. Nektek mi erről a véleményetek?

#befekteés
máj. 15. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

[link]


A legrosszabb 20 éves S&P500 hozam az éves 2% volt. 1929 és 1949 között.

A rosszabb periódusokban is 5% fölött volt. És általában 10% fölött.


Nekem ez például meglepő, hogy a mostani 20 éves hozam nincs is a legjobbak között.


Szóval én mernék csak S&P500-ba fektetni.

De lehet diverzifikálni is.

"Azaz fektetni Európai indexet követő ETF-be, akár DAX-ot követő ETF-be vagy feltörekvő piacba"


Én ezekbe nem hiszek túlzottan, hogy felfelé tudnák húzni az átlagot.

Egyes feltörekvő piacok mindig ígéretesek, aztán a vége általában az, hogy elmúlik a hype. Európa meg egyre inkább kiszorul az élvonalból.


AllWorld vagy India-Kína jöhetne nálam szóba.

máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%

Nem mivel a cegek nem nonek az egig. Ha a nagy cegek novekedese megall vagy stagnalni kezd akkor az s&p se fog tovább novekedni.

Bitcoinba ilyen tavon siman nyero

máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de nem csak abba.
máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszolónak: szerintem a Bitcoinnak is megvan a helye egy jól diverzifikált portfólióban. Jelenleg ez olyan 5% nálam. De csak abba fektetni 20 éves távlaton semmi más, mint szerencsejáték. Ha jól fog menni a Bitcoin, akkor gazdag leszel, ha összeomlik, akkor oda az egész vagyon. Szerintem senki nem aludna nyugodtan, de én biztosan nem…
máj. 15. 14:52
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Nekem mindenem abba van, jol alszok. 200k usd+ osszeg... Tobb mint 10 eve foglalkozok kriptoval
máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezek szerint neked vagy sokkal jobb a stressztűrő képességed, vagy olyan infókkal vagy tisztában, amivel az átlag ember nem. Ahogy mondtam én nem fektetnék csak abba. Persze mondják azt is, hogy a dollár összeomlik és a CBDC-k lesznek az új fizető eszközök. Nem mondom, hogy nincs képzelő erőm egy ilyen forgató könyvhöz, de egyelőre nem látom a rációját. Egyik barátomnak volt kb. 8 BTC-je, akkor vette mikor még 5 dollár körül volt 1 db. Mondta, hogy ebből fog meggazdagodni, mi nem hittünk neki. Aztán eladta pár ezer dollárért... Szóval biztosan nagy biznisz van benne, ha az ember jókor vesz megfelelő Coint, ezt kár is lenne tagadni.

Érdekelne, hogy te hogy látod ezt? Mi az oka, hogy csak BTC-be fektetsz? Mert én is olvastam könyvet a témában és megnéztem egy valagnyi videót, bányásztam is ETH-t, de annyira nem győzőtt meg a cripto, hogy csak abba fektessek.

máj. 15. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Andreas antonopolos videokat nezz. O eleg jol atadja. Meg michael saylor. Az az oka hogy a reszveny elemzeshez nem ertek, fogalmam sincs hogy az nvidia vezer vagy must egon vagy cukiburger mikor mond vagy tesz valamit amivel bedonti a ceget. Az meg eleg valoszinu hogy az emberek elobb utobb elkezdenek gyujtenj egy ceges virtualis eroforrast. Az ar egy dolog, de nezd meg pld a banyasz kapacitast, folyamat novekszik. Szoval valakik a vilagban arambol bitcoint gyartanak es egyre tobb es tobb banyasz parkot hoznak letre. Ami logikus is, mivel az aramot nehez messzire szallitani, ahol meg sok van ott olcso, az olcso arammal meg jol lehet banyaszni. Az meg hogy miert btc eleg egyertelmu, az meg hogy miert pow es nem pos szinten. Az meg hogy miert olyan coin ami mogott nincs senki meg egyertelmubb, nezd meg ether mester buterint, mig pow volt az eter addig is kepesek voltak hardforkolni a szerencsetlenek, igy meg hogy pos ezerszer konnyebb hasonlot vegigverni.

Masik dolog hogy mar jo ideje kriptoban dolgozok, lattam egy ket dolgot, elegge tisztaban vagyok az uj dolgokkal, szabalyzassal stb. Hidd el sokat szamit hogy az ami a hobbid volt ma mar a munkad, es nem kell redditet meg miegymast bujnod hogy a hirekkel tisztaba kerulj, mivel a ceges csatikba hamarabb posztoljak minthogy szembetalalkozz vele.

Lenyeg a lenyeg, btcbe siman elerheto olyan szintu tudas amivel lazan milliokat belefektetve nyugodtan aludhatsz, egy random cegnel meg valoszinuleg nem leszel okosabb mint az a tobb millio elemzo aki abbol el hogy befektetosdit jatszik.

máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Így már tiszta a kép, tulajdonképpen mondhatjuk rád, hogy a téma szakértője vagy, így elhiszem, hogy nyugodtan fektetsz be. És egyet értek veled a cégek elemzése az egy külön szakma, és nincs két elemző vagy alapkezelő, aki ugyanazt hozza ki célárra. Nyilván ez nem is lehetséges, mert ennyi változót, ami egy cég esetében van, nem tudsz mind számításba venni. De ha ismered az ETF-eket, azokat pont az átlagembereknek találták ki, nem kell különösebben érteni hozzá. Amúgy köszi a fejtágítót és a videóajánlást, kicsit foglalkozok vele majd részletesebben.
máj. 15. 22:30
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Megértem, hogy tartasz egy kis bitcoint, de az ETF-es diverzifikációnak abban a formában nem sok értelme van, ahogy írod. Itt egy kis S&P500, ott egy kis DAX, egy csipet kína, egy korty feltörekvő piac, egy kanál India... Vegyél VWCE-t akkor és kész, abban mind bennevan, kisebb kezelési költséggel és tracking errorral, mint tízféle kisebb ETF külön-külön.

Ha tőzsdecápát vagy gazdasági gurut akarsz játszani, akkor persze vegyél pluszban abból, amit nagyobb súllyal akarsz tartani. De ez hogy minden régióból külön venni egy kicsit hogy "diverzifikált" legyél, hülyeség, hiszen erre van létező, olcsóbb, eleve diverzifikált jobb termék.

máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ebben is van ráció, amit írsz, én is gondolkodtam a VWCE ETF-en. Azért tőzsdegurut nem akarok játszani, de jó lenne nem kimaradni a potenciális nagyobb hozamokból. A VWCE kb leköveti a világgazdaság GDP növekedését, ehhez képest egy S&P vagy Nasdaq sokkal jobban teljesít, ezért tennék ezekből is a kosárba. De nem alakult még ki a teljes kép a fejeben, ezért is írtam ki a kérdés, hogy gondolkodásra serkentő hozzászólások jöjjenek :)
máj. 16. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!