Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feketén való Munka esetén mit...

K.t.0212 kérdése:

Feketén való Munka esetén mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Dolgoztam 4 hetet eladóként, de utólag tudtam meg egy ellenőrzés alatt hogy nem vagyok be jelentve

Az adataimat el kérte az úr es a lánya mikor az első napomat dolgoztam és megegyezés alapján napi bejelentéssel fogok dolgozni. A 4.héten Navosok jöttek ellenőrizni és akkor tudtam meg hogy nem voltam bejelentve ők meg azt hazudták a Navosoknak hogy az nap kezdtem. Természetesen azon a héten el is jöttem onnan.

Mit tudok ez ügyben tenni? Fel tudom őket jelenteni vagy hasonló dolgot tenni mivel az én tudomásom szerint a 4 hét alatt be voltam napiba jelentve de aztán kiderült hogy 1 napot sem voltam be jelentve. Tudok ezzel valamit kezdeni? Perét indítani? Megérné?

Értelmes válaszokat köszönöm előre



máj. 15. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Jelentsd őket az illetékes hatóságnál ha annyira szeretnéd
máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Ok Éppen fel lehet de akkor ők is buktak.Majd fizetik a büntetést.
máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

De kifizettek?


Mi lenne mashogy, ha naponta bejelentettek volna?


Azt tudtad, hogy egy naptári hónapban összesen legfeljebb 15 naptári napig dolgozhatsz igy?


Per eseten mit tudsz bizonyitani?

máj. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
3: ha kicsit tokosebb lenne mindenki és bejelejtené ezeket a szarrágó csaló munkáltatókat akkor talán előbb utóbb lenne javulás ezen a téren. Ha mindenki csak hallgat persze, hogy megcsinaljak ezt.
máj. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"ők meg azt hazudták a Navosoknak hogy az nap kezdtem"

És te mit hazudtál a NAV-osoknak bébi? Akkor, nekik kellett volna mondani, hogy te már egy hónapja itt dolgozol...

máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki ugy kepzeli el, hogy foallasban napi bejelentessel akar dolgozni allandora, azt nem lehet megvedeni!


Van egy sejtesem, hogy a kerdezo a napi bejelentes elmaradasaval a tb jogosultsag hianyat akarta reklamalni.

máj. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!