Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Exem utalt nekem 80ezer...

Exem utalt nekem 80ezer fotintott és vissza kérte de nem küldtem vissza azzal fenyeget, hogy fel jelent. Fel tud emiatt jelenteni?

Figyelt kérdés
Nem volt semilyen szerződésünk vagy ilyesmi simán csak pénzt küldött.

máj. 17. 18:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Ha csak simán átutalta, akkor nem, ha a megjgyzésnél van valami, hogy kölcsön, ajándék vagy hasonló, akkor igen.
máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%

Igen, ez bűncselekmény.


Jogtalan elsajátítás

378. § (1) Aki


a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve


b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,


vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha mondjuk csak véletlenül, tévedésből küldte, te meg nem küldöd vissza neki az elég féreg dolog.
máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
12%

Nem.


Saját kezüleg adta. Ha nem akarod most visszaadni, mond hogy már elköltötted de majd visszaadod, ha tudod.


Csak drága megboldogult fateromtól tudnék idézni!


"Meg megadom, le nem tagadom, de hogy mikor azt nem tudom, mert barátod vagyok az utolsó fillérig" 😊🤞🏻

máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
24%
Ha semmi közlemény nem volt az átutalasban, akkor simán mondatja, hogy ez téves átutalás. Ilyen esetben pedig az van, amit a 2. válaszoló ír, hiába pontozta a le a sok okos.
máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%
A kettes amit leírt annak ehhez semmi köze!
máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Amit a kettes leírt az az amikor kiejtik előtted a pénzt , ékszert, mobilt vagy egyéb értéktárgyat de nem veszik észre, te meg ahelyett, hogy visszaadnád vagy leadnád a hatóságnak inkább elteszed. Ha el is adod akkor már orgazdaság is!


Gyakorlatban ezek persze SENKIT sem érdekelnek mert kőnehéz bizonyítani az erkölcs meg nulla!


Ugyanaz mint a segítségnyújtás elmulasztása.. Simán átlépnek rajtad az utcán, mert a jogszabályban az van, hogy a "tőle elvárható módon köteles segíteni" a legtöbb embertől meg annyi várható, hogy átlép rajtad..

máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%
Egy utalást ráadásul nem igazán lehet "véletlenül" intézni! Hitelesítő kód van meg minden! A rendszer több módon is az arcodba tolja a kedvezményezett nevét, számlaszámát, és az összeget is mire az elmegy.
máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha tévedésből küldte és te nem adod vissza, az jogalap nélküli gazdagodás.


Polgári jogi tétel, tehát küldhet fizetési meghagyást vagy akár mehet vele bíróságra, de feljelenteni pont nem tud.


Ha volt valami megegyezés köztetek de "meggondolta magát", akkor elég nehéz helyzetben van, mert ha írásos nyoma nincs, akkor két egyenlő fél szava lesz egymással szemben.

máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
20%

9 Honnan szedtek ilyen baromságokat is édes istenem...


Ez amit leírtál hogyan vonatkoztatható a jelenlegi helyzetre?

máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!