Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Interjúval kapcsolatos élménye...

Interjúval kapcsolatos élmények? HR-esek kontra munkavállalók

Figyelt kérdés

Mi volt az a pont, amikor azt mondtad,hogy jó én ebből nem kérek? Volt ilyen?


Esetleg diszkrimináció merült fel vmiért..


Másik oldalról is/HR/: egy jónak ígérkező önéletrajzot kapsz, behívtad interjúra és kiderült, hogy nem is olyan jó?


2010. okt. 29. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt egy érdekes élményem. Még egyetemistanként jelentkeztem egy kávézóba hétvégi pultosnak. Az interjú úgy nézett ki, hogy a főnök elmondta, mi a munka és megkérdezte, van-e kérdésem. Lett volna, mégpedig az, hogy arra egyáltalán nem kíváncsi, mit tudok? De nem tettem fel, hallgattam és elvállaltam a munkát.

Érdekes volt találkozni a másik két lánnyal, teljesen hasonlóak voltak hozzám, elég egyértelművé vált, hogy a főnöknek ez az esete. Végül is bevált neki, mert az egyik lánnyal sikerült is közelebbi kapcsolatba lépnie. Hogy mi van ma velük, azt nem tudom, mert nem sokáig dolgoztam ott, nem jött be a dolog.


Interjús dolgom nem nagyon van, de az önéletrajzokban is vannak, hát, érdekesek. Annyira sokszor nyilvánvaló, hogy kamuzik az illető. Kedvenceim: amikor a jelentkező beleírta az önéletrajzba, hogy tökéletes a helyesírása, a motivációs levele meg hemzsegett a hibáktól. Vagy aki azt írta, "a legtöbb szövegszerkesztő ismerete: word, excen, powerpoint, access" - ezek szerint még a szövegszerkesztő fogalmával sem volt tisztában!

Vagy a következő: "jó kommunikációs készség: nem értenek férre!" - azt hiszem, magáért beszél...

Persze őket be se hívtuk interjúzni, minek raboljuk az időnk.

Interjún persze volt olyan, hogy kiderült az illetőről, hiába járt végig kélt egyetemet, buta, mint a föld, adtunk neki egy feladatot, hogy oldja meg (kb nyolcadikos kombinatorika feladat) és képtelen volt rá.

A legdurvább eset az a lány volt, akinek nem sikerült valami hű, de fényesen az interjúja, de határeset volt, mielőtt elment volna, megkérdezte, hol a wc. Az utána bemenő lány egy használt tampont talált a wc-ben. Ezzel megpecsételte a sorsát.

2010. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy interjún a főnök (pasi) számára az volt a legfontosabb téma, hogy miért sötétebb egy árnyalattal a hajam, mint ami a fényképen volt. eE egy titkárnő- adminisztrátor munka lett volna. Nem kértem belőle, mert úgy éreztem, hogy nem csak a munkában kellett volna megfelelnem neki.
2010. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És miért sötétebb? :P
2010. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

10:21-es

Jól tetted! Tipikus esete annak,hogy ha valaki kér képet a jelentkezőtől,akkor csak a külső alapján fog behívni. Ez diszkrimináció, ha kérik sem vagy köteles fotót csatolni magadról.

2010. nov. 1. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg aszondom, hogy mindig kell képet tenni az önéletrajzba, akkor is, ha nem kérik. Egyrészt egy jól sikerült fotó emeli a külalakját, másrészt meg ha valamilyen okból külső miatt nem akarnak felvenni, akkor abban az esetben se fognak, ha nem küldesz képet, de az interjún meglátnak. Akkor már ésszerűbb, ha megspórolsz magadnak egy potya behívást.
2010. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!