Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a férjemnek szombaton...

Ha a férjemnek szombaton szóban felmondtak a munkahelyén, de erről semmilyen papírt nem kapott még, akkor a háziorvossal ma még kiírathatja magát táppénzre?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a felmondás írásbeli alakisághoz kötött, így nem igazán mondtak neki semmit. Az számít, amikor átveszi a felmondását, onnan "ketyeg" a dolog.

Most nem mondom, hogy ki lehet íratni magát táppénzre, lévén táppénzre az mehet, aki beteg, de ha valóban az, akkor még a felmondás hatálya alatt nem áll...

2010. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

simán lehet, hogy már megírták a felmondás papírját, esetleg visszamenőleg írják meg.


Engem is amikor elkülditek, akkor nem kaptam semmit, hanem kb 1 hét múlva, igaz akkor már nem kellett bemennem. a dátum pedig stimmelt, tehát simán lehet, hogy már nem él a jogiszonya.


viszont van valami passzív jogviszony. olyan 45 napig áll fenn minimum 45 nap munka jogviszony után. ha jól tudom.

2010. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Azzal nem voltam (vagyok)tisztában,hogy ilyenkor a felmondólevélre melyik dátum kerül,hogy ha a héten kapja meg akkor visszamenőleg írhatják-e rá a dátumot.

Sajnos valóban beteg a férjem.

2010. nov. 2. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

:) Persze, a papírt megírhatták, de amikor a férjed elé teszik, akkor annyit kell ráírni: "Átvettem Kis Pista, 2010. november 2."

És a dátumhoz az átvétel VALÓS napját kell írni. Onnan hatályos a felmondás...

2010. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem kapta meg a felmondást írásban, és határozatlan idejű szerződése van, valamint már nem próbaidős, akkor ha elmegy táppénzre, az alatt az idő alatt amíg táppénzen van, rendes felmondással nem mondhatnak fel neki (keress rá a neten: felmondás táppénz alatt)

Ha már felmondtak neki, felmondási idő jár neki, minimum 30 nap (attól függően, mióta dolgozik a cégnél) és a felmondási idő minimum felét nem kell ledolgoznia (a munkáltató köteles erre az időre a munkavégzés alól felmenteni)

Ha megszűnt a munkaviszonya, 3 napon belül passzav táppénzre mehet, aminek az időtartama maximum 30 nap.

A passzav 45 nap a Tb ellátás jogosultságra vonatkozik: ha megszűnik a munkaviszonya, és nem jogosult álláskeresési ellátásra (vagy lejár az áll.ker. járadéka/segélye), akkor még 45 napig (ha volt minimum 45 biztosított napja) jogosult a természetbeni egészségügyi ellátásokra. Utánna kell magának gondoskodnia a TBjéről (fizet maga után, vagy ha rászorult, kérelmére rendezi az önkormányzat)

Ha közös megyezéssel akarják elküldeni, ne menjen bele rosszabb feltételekbe, mintha a munkáltató rendes felmondással mondana fel neki (minimum 30 nap felmondási idő, és ennek legalább a felére a munkavégzés alóli mentesítés)

2010. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!