Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor "illik" bejelenteni a...

Mikor "illik" bejelenteni a munkahelyen a terhességet?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok 15 hónapos kislányommal. A második baba is útban van, már az 5. hónapban járok, de eddig nem mertem bejelenteni a munkahelyemen, mert az első babának sem örültek. Mikor aktuális elmondanom? Nem rúghatnak ki? Megkavar ez az új törvény, amit be akarnak vezetni....
2011. okt. 5. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem rughatnak ki.Az új törvényben sincs semmi ilyesmi
2011. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha Gyeden vagy,akkor most nem dolgozol,mindegy,hogy mikor jelented be. Ki pedig majd akkor rúgnak,amikor akarnak. Találnak rá ürügyet ma is.
2011. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már az 5. hónapban vagy, el kellene mondanod.

Az új törvények alapján sem rúghatnak ki: részint gyeden vagy, másrészt várandós vagy. Mindkettő alatt felmondási tilalom van (az új törvény szerint is)

Az új törvényben annyi a változás, hogy már a várandósság bejelentésekor közölhet veled a munkáltató, hogy a védettséged (a gyes lejárta után) nem kíván alkalmazni, és így lerövidül a gyes utáni munkaviszonyban töltött időd (most gyes után 30 napig még nem közölheti a felmondást)

Ha most nem mondod el, hogy babát vársz, a szüléskor úgyis megtudják és az sokkal rosszabbul veszi ki magát: még arra sem méltattad a munkáltatód, hogy közöld vele, hogy újra babát vársz.

Akár most mondod meg, akár a szüléskor tudják meg, közölhetik veled a gyed/gyes ideje alatt, hogy a gyes után nem vesznek vissza.

2011. okt. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mihamarabb bemegyek a munkahelyre és elmondom mi a helyzet.Végül is, ha úgy vesszük semmi közük hozzá! Nem akartam addig várni amíg megszületik a babó, csak húztam a dolgot mint a rétestésztát! :) :)
2011. okt. 6. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!