Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van néhány régebbi pénzem,...

Van néhány régebbi pénzem, amit el szeretnék eladni. Az lentiek közül melyik érhet a legtöbbet, és nagyságrendileg mennyit?

Figyelt kérdés
-50 dm (német márka) 1989 jan 2.; -2 dm 1991; -50 pfennig 1977; -1 Ft 1968; -100 din (szerb dinár) 1978 VIII 12.; -50 din 1996 jun; -5,10,20 din 1994;
2010. nov. 2. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan 50 forintot érhet az egész egyben.
2010. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek a pénzek nem érnek semmit,mert még mindig forgalomban vannak..Csak annyi az értékük amennyi akkor is volt.Ezek nem olyan régi pénzek..
2010. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok köszi, akkor férreteszem az ükonokáknak:D
2010. nov. 2. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Összehasonlításképpen, apámnak van római kori pénzérméje. Mindig csodálva nézegettem, aztán megtudtam, hogy olyan 10 forintnyi líráért vette Olaszországban, ott annyiért mennek az ilyen régi érmék is. Nem a kor számít elsősorban, hanem a hozzá kötődő történelem, és az anyag. Nyilván egy római bronz pénznél többet ér egy aranydukát. Attól tartok tehát, hogy hiába teszed el az unokádnak, vagy akár az unokád az unokájának, akkor sem fog többet érni. Túl gyakori.
2010. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben írtam a MNB-nak, és kiderült, hogy Pesten egy cég a márkát beváltja 120-as árfolyamon, még nem beszéltem velük, de valamelyik nap felhívom őket, ha nem, akkor Németországba mindenképp:D
2010. nov. 4. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!