Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány állásinterjún voltál már...

Hány állásinterjún voltál már életedben, hanyadik interjúnál kaptad meg a munkát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Szám szerint nem tudom. Sok interjún voltam már. Ha már behívnak, az fél siker.Ott már sok múlik rajtad, hogy hogy adod el magadat.

Voltam több körös interjún is, ahol aztán nem sikerült bejutnom és volt olyan is, ahol sikerült.

2010. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Amikor Németországban kerestem szakmai gyakorlatot a válság idején, akkor 4-en voltam be, a többire már túl későn hívtak be. Helyette itthon 2-re mentem, mind a két helyre felvettek volna. Miután megkaptam a diplomámat, 4 helyre adtam be, abból 2-n vettek volna fel, a másik kettőnél már nem mentem el a második fordulóra.

Amúgy informatikus vagyok, több nyelven beszélek.

2010. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyen sem voltam, pedig fiatal koromban legalább 15 munkahelyem volt. De már 21 éve ugyanott dolgozom.

Nem is hívtak soha, mindig én közöltem velük, hogy náluk fogok dolgozni.


Régen ez így működött, de azért szívesen cserélnék veletek, mert már sajnos 54 éves vagyok. :(

2010. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Több száz jelentkezésből 18 interjúm volt elvileg, ebből 6 olyan volt, amiből kapásból munka lett volna, de vállalkozni kellett volna, az 5-ből 2 cég csaló volt, a 15-ből 1-et az interjú előtt 1 nappal visszamondtak, 2-re úgy hívtak be, hogy fel se akartak venni, 2 csak látszatinterjú volt (sürgősen kellett ember, bárki), de a munka nem tartott sokáig, mert kihasználtak, 4-ből lett munka, amiből 1 cég átvert (másfél éve ügy a munkaügyi felügyeletnél), 1-nél kiderült, hogy nem vagyok alkalmas telemarketingre (több ilyenre nem is mentem), 1-et suli mellett csináltam, majdnem egy év után a suli miatt jöttem el, mert nem tetszett nekik, hogy néha el kell mennem munkából vizsgázni, 1-nél próbaidő alatt küldtek el egy hét táppénz után, ami tulajdonképpen "munkahelyi baleset" volt, és 1 helyen nagyon szerettem lenni, de a felsővezetés nem engedélyezte a szerződés további hosszabbítását és a bővítést (azóta is leépítenek). Nagyon sok jelentkezésemre nem válaszolnak, és nagyon sok jelentkezésemet elutasítják, bár alkalmas lennék a munkára.

Csütörtökön lesz a 19. interjúm, ha nem mondják le, még nem tudom, milyen munka pontosan, csak kb. de ha megfelelek, valószínűleg elvállalom, mert szorít az idő.

2010. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fejvadász cégnek adtam le az adataimat, három helyre hívtak be interjúra, de abból kettőt szerintem viccnek szántak (olyan állások voltak, amihez bőven elég lett volna egy érettségi), a harmadikra igent mondtam. Multinacionális cég volt, ott helyben megbeszéltük a részleteket, másnap aláírtuk a szerződést.
2010. nov. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 éve van meg a diplomám, sok helyre beadtam az önéletrajzom, de 5-6 helyre hívtak csak be beszélgetni (volt ahol szituációs gyakorlat is volt). Egyik helyre se vettek fel. Szeged környéke nagyon tré állás ügyben, remélem nem erre felé laksz.

Tudnod kell, hogy van ahol hiába írnak ki álláshirdetést, már megvan az emberük, hogy kit vesznek fel, csak kötelező megpályáztatni az állást, mert törvény írja elő. Múlt héten volt egy ilyenem (oktatásügyi)...

2010. nov. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én eddig csak suli mellett kerestem munkát.

Voltam néhány helyen, amiről hamar kiderült, hogy hálózatépítős, mondtam bocsi.

Volt talán 2-3, amikor sajnálattal közölték, hogy nem vagyok alkalmas.


Felvettek viszont 3 olyan helyre, amit a mai napig nem értek - eladó, telemarketing, pultos -, mert szerintem már az interjún nyilvánvaló volt, hogy nem való nekem a dumálós, emberekkel beszélős foglalkozás. A pénz miatt csináltam mindegyiket egy kicsit, de nem volt jó, hamar abba kellett hagyjam.

Még egy helyen voltam interjún, jelenleg is ott dolgozom. Szintén ügyfélszolgálatosnak jelentkeztem, de itt egy kicsit több esze volt az interjúztatónak és nem vett fel, hanem felvett háttérmunkára.


Viszont az az első három munkahely megerősített abban, hogy a legtöbb esetben tökmindegy, mit csinálsz az interjún, mert maga az interjúztató nem ért az interjúztatáshoz. Rólam ki kellett volna derítsék, hogy nem vagyok alkalmas a mujnkára, ehelyett csak azt látták, hogy itt egy szép fiatal lány, naná, hogy felvesszük.

Szomorú, hogy ez a helyzet :(

2010. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
00:44 - Budapesten is szerencsésnek kell lenni.
2010. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!