Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzba beírjam az...

Önéletrajzba beírjam az egyetemi éveket, ha olyan munkát keresek ahova nem kell egyetem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Érettségim van, és csak érettségit igénylő munkát keresek.

Van egy "majdnem diplomám", azaz nyelvvizsgám nincs!

Érdekelne, hogy ti beírnátok azt a néhány év egyetemi tanulmányt???

Mert mi csináljak azzal a jópár évvel??

Pályakezdő vagyok és 27 éves.


2010. nov. 10. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha érettségit igénylő munkára pályázol, akkor azonnal kidobják a pályázatodat, ha magasabb a végzettséged. Amúgy teljesen egy cipőben járunk, nekem annyival más a helyzetem, hogy már megvan a diploma. A szakmámban nemigen van hely, szakmán kívüli helyre nem releváns a végzettségem, középfokú végzettséget igénylő helyen kiszórják a pályázatom a túlképzettség miatt. 22 csapdája... Én is gondoltam már arra, hogy letagadom, de hogy számolok el öt évvel?


:( Nagy sz*rban vagyunk....

2010. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%
Ez engem is nagyon érdekelne, mert sok esetben azért nem veszik fel az embert, mert túlképzett arra a munkára. De mivel neked tulajdonképpen még nincsen diplomád, így talán más a helyzet. De szerintem nem írd bele, mert nem tudnád szerencsésen megfogalmazni azt, hogy tanultál, végülis elvégezted, de diplomád még nincsen, tehát felsőfokú végzettséged sem, de már diák sem vagy... szóval majd ha felvesznek az állásra, és ha majd meglesz a nyelvvizsgád, akkor lehet szólni, de addig nincs miről. Bár ez csak az én véleményem, remélem nem mondtam butaságot. Sok sikert!
2010. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én beleírnám, és odaírnám a szöveges részhez, hogy egyelőre nem fejezted még be.

Ha behívnak, akkor el lehet mondani, hogy ez a helyzet, akkor már úgyis tetszettél nekik.

Esetleg érdemes rugalmasabb cégeket megcélozni, hiszen jelen helyzetben téged gyakorlatilag egyetemi végzettséggel, ám olcsóbban dolgoztathatnak.

2010. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De jó hogy mások is vannak ilyen helyzetben. :) Nem érzem magam egyedül. :)

Nekem is a nyelvvizsga hiányzik még ahhoz hogy megkapjam a diplomát, viszont én az önéletrajzom úgy küldözgetem mindenhova hogy beleírom ezt. Először csak olyan helyekre jelentkeztem ahová diplomát is kértek, aztán sehova nem vettek fel, most már mindenhová küldöm az önéletrajzom, így sem vesznek fel. Pár éves gyakorlatom van, de nem kifejezettem a szakmámhoz kötődő, és 28 éves vagyok, és jelenleg is álláskereső.

és az igaz, hogy nagy szarban vagyunk! :) Én már a saját vállalkozás beindításán gondolkodom mert teljesen kilátástalannak látom a helyzetet most így álláskeresés ügyben.

2010. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen tagadd le a diplomát ha középfokú végzettséget kérnek.Az üres évekre pedig írj be valami kamu melót.Nem csodálom hogy nincs munkád ha ennyire sem vagy talpraesett.
2010. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"nem tudnád szerencsésen megfogalmazni azt, hogy tanultál, végülis elvégezted, de diplomád még nincsen"


Azért meg lehet: annyit kell írni, hogy abszulotórium. Ebből lehet tudni, hogy a fent vázolt helyzetben vagy.

2010. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Annyit írtam, hogy államvizsgáztam, nyelvvizsgám nincs.

Tehát egyből le lehet vonni a következtetést.


Nem nagyon merek kamuzni, mert félek a következményektől, nem merem, de amúgy én is gondoltam erre!


Ti mennyi ideje keresitek a munkát?

2010. nov. 11. 10:54
 8/9 anonim ***** válasza:

És ha megszereznéd a nyelvvizsgát? Akkor nem kellene a végzettségedtől lejjebb eső munkára jelentkezni. Bocsi ha offoltam, de nem értem ha valaki elvégez egy "majdnem diplomát" akkor miért egy vacak nyelvvizsgán b@sz@kodik.


Ha középfokú végzettséget kérnek, akkor ne írd be. Hosszútávon pótold a nyelvvizsga elmaradást szerintem.

2010. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű nyelvvizsgát szerezni, mert a tanárokhoz is pénz kellene. Így nagyon nehéz. Ha lenne keresetem akkor tudnék pénzt keresni és tanát fizetni.
2010. nov. 11. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!