Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzba bele lehet...

Önéletrajzba bele lehet ilyeneket írni, vagy már kicsit erős lenne?

Figyelt kérdés
A szakmámban szeretnék elhelyezkedni, amiről a diplomámat szereztem. Az önéletrajzba bele lehet írni olyanokat, mint hogy pl.: köztársasági ösztöndíjas voltam, avagy többszöri rektori dicséretben részesültem a főiskolás éveim alatt, vagy ez már túl felvágós lenne, nagyzolásnak tűnne? Most végeztem, még nem igen kellett komolyabb önéletrajzot írnom, nagyon megköszönném a segítséget!
2011. jún. 23. 00:48
 1/10 anonim válasza:
én simán beleírnám
2011. jún. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én mindenféleképpen beleírnám, mivel ebből tudják, hogy okos vagy, és Te vagy a legalkalmasabb erre a munkára. :)
2011. jún. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

csak nekem ne kelljen önéletrajzot írnom :D:D xD

sztem írd be ;)

2011. jún. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írd bele nyugodtan, ha igaz. Én sem vagyok az a felvágós típus, és zavart eléggé, amikor legelőször ehhez hasonlóakat beleírtam, de 10-ből 9 helyről még így se kapsz semmi visszajelzést, szóval muszáj...
2011. jún. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mivel a piacon kicsit "hiányosabb" műszaki szakon végeztem, ezért bizakodóan nézek a jövőbe. :) Lehet, hogy pofára esek, de nem baj, addig jó amíg bennem van a céltudatosság, hogy találni fogok munkát! :)

Egy tanárom azt mondta anno, hogy az önéletrajzba pofátlanul és szerénykedés nélkül bele kell írni mindent, ami kicsit is az ember javára dönthet, viszont én ezt már egy kicsit soknak éreztem. Hogy is mondjam... mintha már erőltetetten agyon fényezném magam. Mindenesetre, ha itt mindenki beleírná, akkor én is megteszem, hátha ad legalább egy pici pluszt! (Természetesen igaz, nem kamuszöveggel szeretnék álláshoz jutni!)

2011. jún. 23. 06:27
 6/10 anonim ***** válasza:

mindent írj be, ami előnyös! (az említetteket is)

ami nem előnyös, azt szabad egy kicsit elfelejteni..

de kamuzni, hazudni szigorúan tilos!

2011. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írd bele. Engem azért vettek fel a melóhelyemre, mert beleírtam,hogy köztársasági ösztöndíjas voltam. Azt mondták azért számított ez, mert így látták,hogy van kitartásom, szorgalmam és akaratom.
2011. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Írd bele szerintem is. Lehet, hogy több hasonló végzettségű ember közül pont emiatt választanának téged. Mert ez végülis a kitartásról, szorgalomról árulkodik, mindenképpen előnyös rád nézve.


Sok sikert egyébként a munkakereséshez, és továbbra is állj hozzá pozitívan. :)

2011. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tanárod jól mondta. Nem arról van szó, hogy szemrebbenés nélkül kell hazudni!

Csak igazat írj bele, de minden pozitívumot írj bele. Esetleg, ha TDK-áztál, azt is, ha kutattál azt is, ha küldföldön tanultál, azt is.

A szakdogád témáját is megemlítheted, ha célterületbe vág, érdekes, eddig kevesen foglalkoztak vele.


egyébként van ilyen önéletrajz író program.

Nyelvtudást is, még ha nincs is belőle nyelvvizsgád.

Ha gyakornokoskodtál valahol, azt is.


Mellé egy jó motivációs levél.

Nem kell túlzásba esni, de ne légy szerény. Ez nem az a hely.

2011. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyeneket persze, hogy írj be!! Nyerő leszel biztos! :-)
2011. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!