Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzzel szoktak általáb...

Mennyi pénzzel szoktak általában kimenni külföldre dolgozni, élni az emberek? Mennyivel lenne érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy melyik országról van szó, van-e kilátásban előre munkahely vagy ott kell majd keresgélni...


Ha nincs előre lefixált munkahelyed, akkor készülj fel 6-8 havi lakásbérlésre és költségekre...

(Én a helyedben ilyenbe nem vágnék bele 600-900ezer forint alaptőke nélkül.)

2010. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én 500-1000e huf-ra gondoltam

de a többség szerintem jó ha kivisz 200e-ret

2010. nov. 20. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és amikor rájön, hogy ez a pénz bizony édeskevés, akkor kénytelen hazajönni, pedig ha lett volna több pénze, akkor 1-2 hónap múlva munkát is talált volna...


Arra nem gondolnak sokan, hogy ha pl. Szegedről valaki Sopronba költözik, hogy ott próbáljon munkahelyet találni, ahhoz is kellene 600-900ezer forint (vagy még több). És akkor külföldön drágább a lakás és az élelmiszer is!

2010. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon sokan 1-2hónap után hazajönnek. az ilyeneket nagyon nem értem, hogy minek megy ki.


szerintem 500-1000e lenne a jó összeg, hogy külföldön valaki "új életet" kezdhessen. szerintem ennyinek ha amerikába is megy valaki elégnek kellene lenni

2010. nov. 20. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

hat nem tudom, szerintem kb ket honap alatt lehet talalni munkat, ha valaki akar. En azt hiszem megörülnk, ha, amikor kijöttem volna 6-8 honapig csak munkat kerestem volna. Marmint oke, en sem ertem, hogy lehet 200.000-el neki vagni ugy, hogy nincs munkad, akarmi beüthet, es meg haza is kellhet menni. En azt mondom, hogy mar olyan 500.000-el neki lehet kezdeni, de mondjuk, ha közelitesz a 100-150 fele, akkor mar akarmilyen munkat elfogadni. Es a kesöbbiekben is legyen mindig arra felretett penz, hogy ha kell taxival is haza menj tudni Magyaro.ra (is tulzassal :) ).


En inkabb azt nem ertem, hogy sokan miert vagnak neki nyelvtudas nelkül. Szerintem nyelvtudas hianyaban, csak annak sikerül, akinek van ismerettsege. Persze hallottunk mar olyanrol, akinek sikerült, de ezt en legalabb akkora felelötlensegnek tartom, mint keves penzzel elindulni. Arrol nem is beszelve, hogy az emberek nem is tajekozodnak rendesen nagyon sokszor. A szomszed Janinak sikerült, akkor en is kimegyek. Felül a repülöre, leszall egy nagy varosban, aztan azt sem tudja, hogy merre a hany meter...

2010. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megtoldanám a 18:07-es beírót :


Én azokat sem tudom megérteni, akik mindenféle szakma nélkül nekivágnak a Nagyvilágnak...


Nem csak nyelvtudás kell ahhoz, hogy külföldön munkát tudjon vállalni valaki, hanem valamilyen szakmai végzettség is (hacsak nem eleve beletörődött, hogy mosogatni ill. krumplit pucolni szeretne)...

2010. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!