Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megéri kiköltözni külföldre?...

Megéri kiköltözni külföldre? Mennyivel jobb ott az élet?

Figyelt kérdés

A fejlett országokra gondolok leginkább. (pl. Svájc, Anglia, Németország, USA)


Nyilván sokan mondogatják hogy jól lehet ott pénzt keresni, na de mennyivel jobban? Akik jártasak ebben a témában kérem válaszoljanak, hogy Magyarországon mennyit keres egy orvos/rendőr átlagban, és pl. Svájcban mennyit?


+ 1 kérdés: ha mondjuk nekem van egy felsőfokú német nyelvvizsgám és elvégeztem egy rendészeti főiskolát, akkor pl. Svájcban is alkalmaznak mint hivatásos rendőr?


Igazából minden érdekel a külföldi élettel kapcsolatban, természetesen a fejlett országokban (Afrikába nem szívesen költöznék), főleg attól aki ott él. Valóban kedvesebbek az emberek, jobbak az életkörülmények?

Akik ott élnek azok kérem írják le nekem hogy mi az előnye egy a miénknél fejlettebb országban élni, és mi a hátránya, mi az ami nem tetszik ott esetleg?


Köszönöm a válaszokat előre is.


/Bocs ha rossz kategória, de nem konkrétan csak a keresetre vagyok kíváncsi (arra is), hanem úgy egyáltalán, hogyan vélekedik egy Svájcban vagy Londonban élő magyar az ottani életről, környezetről. Remélem nem probléma hogy ide írtam./


2010. dec. 26. 00:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
64%
igen
2010. dec. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
egyetertek az elsovel, ezen nincs mit magyarazni. IGEN
2010. dec. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy amíg nem éltél kint, nehéz elmagyarázni, hogy mi rossz otthon és miben jobb külföld. Persze, külföldnek is vannak hibái, és nem is mindenkinek jön be, plö nincs kolbászból a kerítés és nem aranytányérból esznek az emberek, a pénzért és megbecsülésért keményen kell dolgozni de mégis megéri.


Kérdésekre a válasz:

"jól lehet ott pénzt keresni, na de mennyivel jobban?"

Jobban. Nem sokkal, sokkal jobban, de a fizetésnek nagyon értéke van mint otthon. Én ugyan Angliában élek, de éltem Froban is, plusz most Svájcban/Németoban gondolkodunk, így oda is van egy kis belelátásom.

Az élet kényelmesebb. Nem dőzsi van, de kényelem, nyugalom igen.


"Magyarországon mennyit keres egy orvos/rendőr átlagban, és pl. Svájcban mennyit?"

ezt nem tudom, de egy jó tanács. Soha nem így hasonlítsd össze a fizetéseket. Mert külföldön (főleg Svájcban, Londonban) a megélhetés is kb a négyszerese. Na nem az élelmiszer, ruházkodás, hanem a lakhatás, közlekedés. Ezekre nagyon sok elmegy.


"ha mondjuk nekem van egy felsőfokú német nyelvvizsgám és elvégeztem egy rendészeti főiskolát, akkor pl. Svájcban is alkalmaznak mint hivatásos rendőr?"

Az, hogy milyen nyelvvizsgád van otthonról külföldön a kutyát nem érdekli. A magyar állami nyelvvizsga kb semmit sem ér itt. Pláne, hogy sokszor nincs is valódi tudás a vizsga mögött. Ha itt nyelvvizsgát kérnek, akkor arra van hivatalos nemzetközi nyelvvizsga, amit külön le kell tenni. De ilyen általában egyetemi tanulmányokhoz kell és országa válogatja, hogy mit és mikor kér. Ha kér egyáltalán.

Rendőr lehetsz e? Nem tudom... nem hinném. Vannak szakmák, amikhez muszáj állampolgárnak kell lenni, lehet, hogy ez is egy ilyen. Ami amúgy érthető is lenne.


"Valóban kedvesebbek az emberek, jobbak az életkörülmények? "

Nincs az a búskomorság, mint otthon. Az emberek inkább mosolygósak, még akkor is, ha van gondjuk. Nem anyáznak, ha neki mennek egymásnak, hanem elnézést kérnek. Még az is, akinek neki mentek. Oké... én most Angliáról, azonbelül is főleg Londonról beszélek, ahol azért van tömeg. Mégis kultúráltabban tudnak létezni az emberek egymás mellett. Hozzá teszem itt is vannak bunkók, de nem ez a jellemző. Létezik a tolerancia és hiányzik a kivagyiság.

Igen, jobban az életkörülmények, ha az ember megteremti magának. Ha nem, akkor pokol is lehet.


"mi az előnye egy a miénknél fejlettebb országban élni, és mi a hátránya, mi az ami nem tetszik ott esetleg?"

Előny: nyugalom

nem tetszik? Vannak ezeknek is dolgaik, és országa, városa válogatja a hátrányt. Londonban a tömeg nem tetszik. Már sokszor kicsit sok.

2010. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó!
2010. dec. 26. 21:33
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
teljesen egyetertek az utolsoval, mi is mar evek ota kint vagyunk londonban, emlekszem eleinte azt hittem hogy valami nem stimmel az emberekkel, mert mindenki mosolyog az utcan, van aki enekel is.
2010. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Svájcról tudok nyilatkozni.

Gyakornok vagyok, és annyi pénzt teszek félre, amennyit itthon (azonos életszínvonal mellett) akkor tudnék, ha kb. kétszeresét kapnám a szakmám normál kezdő (diplomás) fizetésének, de itthon valszeg konkrétan elhelyezkedni sem tudnék, ingyen/zsebbe sem, mert annyira nincsen munka ezen a területen.

Ha meglenne a diplomám, akkor kint még kétszer ennyit keresnék, viszont akkor kicsit több adót meg egyéb költséget (biztosítás) kéne "beáldozni".


De ami nekem nagyon tetszik, az az, hogy kiszámítható az élet, működnek a szabályok, és ha netán mégsem, akkor mindenki azon van, hogy értelmes megoldást találjanak, nem pedig azon, hogy megszívassanak valakit.

Meg úgy általában, a szabályok nem úgy vannak kitalálva, hogy még véletlenül se lehessen őket betartani, hanem úgy, hogy segítsék, egyszerűsítsék a többség mindennapi életét.

Az emberek nagyon udvariasak és tisztelettudóak egymással (néha már túlságosan is...), az olyan "senkikkel" is, mint én, nem csak azokkal, akiknél be akarnak valamiért vágódni.

A rendőrséghez nem értek :(.


Sok sikert :)

2010. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is másik utolsó! :D


És ha esetleg visszanézel még ide, akkor még azt megkérdezném... Ott jobb a közbiztonság azért? Meg van még tekintélye a rendőrnek?:)

2010. dec. 28. 18:15
 8/15 A kérdező kommentje:

Látom írtad hogy a rendőrséghez nem értesz, de a félreértések elkerülése végett, ehhez nem is nagyon kell érteni hozzá.

De szerintem tudod hogy értettem... :) Mert ahogy itt olvasgatom a cikkeket, így meg úgy lincselik meg a rendőrt, mert intézkedni mert, meg ő a hibás mert megsértette a gyanusított jogait.


Szóval úgy értettem, hogy ott is odakiabálnak meg beszólogatnak a rendőrnek, vagy ott megvan még a tekintélye, és tisztelik? Csak így külső, az átlagos ember szemével nézve kérdezem, ahogy Te is láthatod...:P

2010. dec. 28. 18:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj csak bele,a briteknél minimálbérrel havonta megkeresel 900 fontot(300ezer forint).


Tehát ott egy iskolázatlan,analfabéta utcaseprő keres annyit mint nálunk egy kezdő mérnök vagy egy multicégnél középvezetői beosztásban csücsülő közgazdász.

2010. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

18:56: Azért elég durva, hogy tényleg ekkora különbségek vannak, pedig azért mi is viszonylag fejlett ország vagyunk szerintem...


Csak nekem meg lehet hogy nem lenne szívem kiköltözni. Mármint jobb élet meg minden, de biztos hiányozna a hazám, és folyamatos honvágyam lenne...

2010. dec. 28. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!