Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most hallottam, hogy január...

Most hallottam, hogy január 31-ig kell eldönteni, hogy maradok a magán nyugdijpénztárnál, vagy az állami nyugdijat akarom inkább. Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
28/N
2010. nov. 26. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A magán biztosabb. Az a pénz ott van, a tied. Hozamot termel, nagy kockázatod nincs, mivel minimum az inflációval kötelesek növelni évről évre az egyenleget.


Az állami nyugdíj összege pedig csak egy törvényen múlik. És sosem lesz több, mint ami az adott évben beszedett összeg felosztásakor marad. Lesz a mainál is kevesebb aktív dolgozó, és a mainál is több nyugdíjas. Szerinted?!?


Hasonló témájú kérdésre a napokban számítást is csatoltam. Én maradok magánban, az tutti!


És ezzel teszek jót a szeretett hazámnak is ;) , ne kelljen már engem is állami pénzből eltartani majd, én gondoskodom magamról. Ha hagyják.

2010. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi az hogy hozamot termel? Nézd már meg a számlaegyenleged.
2010. nov. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Sziasztok ! Megint itt van egy "Fideszes megmondó ember" .

Az állami nyugdíj mindenki tudja milyen biztonságos, kérdezd csak meg a nagyszüleidet vagy bárkit az utcádban, lakótömbödben. Mindenki elégedett lesz és azt fogja mondani, hogy a nyugdíjából játszva megél. És hogy mi lesz 30-40 év múlva, azt ezek szerint csak Orbánék tudják, hisz ők akkorra is garantálják a te nyugdíjadat, válságok és kormány váltások ellenére.

A másik érdekes kérdése a felosztó-kiróvó rendszernek, szerintem, bár a társadalom tudományokhoz annyira nem konyítok, hogy akárhány korfát is láttam eddig a magyarok és cigányok arány a érdekes változásokat mutat (HVG 2009 valamikori számára rákeresel fogod te is látni), tehát az elkövetkezendő 30 évben kellene megoldani azt a kérdést, amit több száz alatt nem sikerült (a romaság integrációját).

Állami vs. magán nyugdíj pénztár : jó kérdés. Te csak veszíthetsz : a 40 alatt befizetett 8-10%-odat reálértéken számolva kb 4 év alatt feléled, ha a fizetésednek megfelelő összeget veszel ki. Az állami rendszer kifizetéseiről pedig a szomszédoktól tájékozódhatsz. Nem tudom már kitől hallottam : "szabad a választás gólyó vagy kötél"

2010. nov. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megnéztem, az enyém 8%-ot hozott az elmúlt évben. A tied mennyit? És az állami?!? Vajon mennyit nőttek ugyanezen időszak alatt az állami nyugdíjak? Vajon a kedvezőtlen demográfiai változások hatására mennyit fognak csökkenni a nyugdíjak, mire a mai 28 éves nyugdíjba megy?!? Ki fogja kifizetni?


Persze a magadfajtát nem érdekli az öngondoskodás, csak tartja majd a markát nyugdíjért. Mégis mit gondolsz, ki a fene fogja azt a pénzt összedobni neked?!? A mai gyerekek? Nincs is gyerek! Persze van egy kevés, de a cigókról pont nem gondolom, hogy agyon dolgozzák és adózzák majd magukat a te nyugdíjadért!

2010. nov. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"a 40 alatt befizetett 8-10%-odat reálértéken számolva kb 4 év alatt feléled"


200ezres bruttó átlagbér, havi befizetés 20ezer, 40 év alatt 8%-os éves reál hozammal összegyűlik 69millió forint! Ha ebből kiveszel majd (mai értéken!!!) nettó 150ezret, akkor további hozam nélkül is 450 hónapra (!!!) van még pénzed! Ez majd' még 40 év!


Méghogy lépjek át! Lóf*szt!


Azt hiszem, ideje lenne pénzügyi alapismereteket tanítani az általános iskolában! Sokan értelmes embernek tartják magukat, (még szavazhatnak is sajnos), de nem ismerik fel a kamatos kamat erejét...


A kormány (és a buta nép) meg bekaphatja!

2010. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ne haragudj meg, de ez a 96M milyen képlettel jött ki ? ( Egyébként én a legrosszabb esetre számoltam, ugyanis a pénztárak a reálértéket garantálják a kamatot nem ! )
2010. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy haragszom meg! Sima kamatos kamat számítás.
2010. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kamatos kamat számító! Nem mindenki buta és nem is kéne ezt mondanod, mindenkit megsérteni!!

Sőt én rád mondanám hogy buta vagy mert el vagy veszve a számok felhőjébe!! Más dologra nem is gondolsz!!

Nem mindenki keres havi br.200 ezret

Várd csak ki a 69 milliódat!

2010. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyanmár! Hol mondtam, hogy mindenki buta? És miért sértődsz meg, ha bajom van a butákkal?


Ne vedd egyből magadra, inkább kérdezd meg, mit értek buta alatt..


Azért megkérdezném, honnan veszed, hogy más dologra nem is gondolok, illetve mire kellene gondolnom még, hogy ne legyek szerinted buta?


Ki mondta azt, hogy mindenki annyit keres? Ezért írtam be az átlagot! Viszont az arányok stimmelnek. Aki fele annyit keres, annak fele annyi gyűlik össze. Mi ezzel a bajod?

2010. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Leírnád ide ugyanis én a "kamatos kamatra" ezt a képletet

majdani összeg = összeg * (1+kamat(%)/100)^időegység

ismerem de ez hibás értéket ad vissza.

2010. nov. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!