Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a vaterán meghirdetek...

Ha a vaterán meghirdetek valamit, de közben egyéb hirdetésre elkel, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Újságban is hirdetek egy terméket, ha közben valaki érvényes licitet tesz rá, akkor oda kel adnom? Vagy eladhatom annak aki az újsághirdetésre jelentkezik?
2009. jan. 17. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vaterán hidetsz, nem hirdethetsz máshol, mert a ptk értelmében a vaterán valaki elviszi, oda kell adnod. Polgári jogi eljárást von maga után.Nekem ismerősöm járt így, szerencsére sikerült megoldani a dolgot, úgy, hogy az újsághirdetésre válaszolónak azt mondta, hogy már elkelt. Ez amúgya vaterán le is van írva. Ugyanígy a teszveszen is.
2009. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor mi van, ha elkel egyéb úton, még mielőtt BÁRKI is licitálna rá a vaterán? Törölnöm kell a termékek közül, és kész? (mert azért ne mondd nekem, hogy valaki csak és kizárólag a vaterán hirdeti meg, ugyan már! Számtalanszor látom ugyanazt a terméket a vaterán és a teszveszen, még csak a képen vagy a hirdetés szövegén sem változtatnak!)
2009. jan. 17. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A leírás résznél közöld, hogy mindenképp kérdezzenek licitálás előtt, mert máshol is hírdeted. Ennyi. El fogják olvasni, és a komoly érdeklődő megérti majd és kérdezni fog. Ha pedig nincs licit, se érdeklődés, akkor simán lezárod az aukciót.
2009. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lezárni kell az aukciót, hanem törölni, ha nincs rajta érvényes licit.Ha minimálárral tetted fel, és még nem érte el senki , vagy ha kikiáltásival, és még nem ütötték rá, akkor simán törölheted.


Ha érvényes licit van rá, akkor már oda kell adnod a vevőnek.

Ha ezt nem tudod teljesíteni, nem valószínű hogy beperelnek, kapsz ezért egy semleges, vagy negatív értékelést.

Emiatt, ha többször is szeretnéd a Vaterát használni, érdemes figyelni erre

2009. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem betartani a szabályokat, csak nézzétek el nekem, még tapasztalatlan vagyok vatera témában.
2009. jan. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!