Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Négy hónapig dolgoztam minimál...

Négy hónapig dolgoztam minimálbéren. Mennyi munkanélküli segélyt kapok és mennyi ideig? Hogy van most, ez után automatikusan jár a rendelkezésre állási támogatás?

Figyelt kérdés

Minden 5 nap jogosultsági idő 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg.

Ez alapján 24 napot fizetnek nekem.


Az álláskeresési járadék folyósításának időtartama minimum 73 nap,


Ilyenkor hogyan van?


2010. dec. 9. 18:15
 1/3 A kérdező kommentje:
De nem dolgoztam 365 napot....nem értem mi van ilyenkor, pár nap múlva megyek a munkaügyi kp-ba, de addig is, hátha valaki tud segíteni, köszönöm
2010. dec. 9. 18:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Áll.ker járadékot csak akkor kapnál (ha az egyéb feltételeknek is megfelelsz), ha legalább 365 munkaviszonyos napod lett volna. Ha nincs 365, de van legalább 200, akkor áll.ker segélyt kaphatsz, ami 90 napig jár és független a munkabéredtől, 29000 forint körül van.

Ha nem volt 200 napod sem az elmúlt 4 évben, akkor nem kapsz ellátást.

RÁT-ot az önkormányzatnál kell igényelni, nem jár automatikusan. Az kaphatja akinek lejárt az áll.ker járadéka/segélye; vagy nem kapott pénzbeli ellátást, de legalább 1 éve regisztrált munkanélküli. Idén ezt te semmiképpen nem kaphatod.

Jövőre ezt (RÁT) változtatják, még nincs meg a törvény róla.

2010. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szóval nem kapok lóf.aszt se....
2010. dec. 9. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!