Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem oszlik így a...

Csak szerintem oszlik így a társadalmi réteg?

Figyelt kérdés

Manapság a dolgokat elnézve, bennem az a kép alakult ki, hogy ma Magyarországon 2 társadalmi réteg van.

Van az aki sokat keres, de már annyira hogy nem tud vele mit kezdeni, gyerekek elkényeztetve, friss jogsis gyereknek rögtön kocsi, amivel minden nap iskolába jár, ilyen üzemanyag árak mellett is.

És van a másik réteg, aki napról napra, hónapról hónapra él, spórol ahol tud, és könnyes szemekkel figyeli, hallgatja a híreket hogy megint mennyit emelkedett a gáz / villany.

Szerintem, és számomra elég elborzasztó ez a helyzet.

Láttok némi esélyt arra hogy egyszer talán kiegyensúlyozódjanak az ilyesféle dolgok, és ne két véglet legyen, hanem a bűvös arany közép?


17/F


2010. dec. 10. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre semmi esély. Sőt, a szakadék egyre jobban fog mélyülni.
2010. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
van egy középréteg, amelyik még megél normális körülmények között, de "luxusra" (több autó, több ház) nem futja.
2010. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Nekem az a véleményem, hogy nem csak ez a két réteg létezik Magyarországon, mert csak magamból kiindulva én nem vagyok gazdag, de szegény sem, én a középosztályhoz tartozónak érzem magam, nem élek hónapról-hónapra, nincsenek anyagi gondjaim, és ilyennek látom az ismerősi körömet is, szóval szerintem van egy középréteg is az országban.
2010. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is van középréteg. Csak az nem jelenik meg semmilyen médiában, hiszen nincsenek hírértékű anyagi gondjaik, és nincs irigylésre méltó helyzetük sem.

Én is a középosztályba tartozónak mondom magam. Nem félek, hogy holnap éhen halok, de nincs úszómedencés villám sem.

2010. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van középréteg, nemrég az középréteg alsó szintjében élt a legtöbb ember, de ezek az emberek már átcsúsztak az alsó rétegbe.
2010. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!