Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön olcsóbban tudok...

Külföldön olcsóbban tudok devizát váltani?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon értek hozzá, segítsen valaki. Külföldre megyek dolgozni többek között azért, mert a CHF alapú hitelem törlesztőrészlete megugrott ill. a hazai fizuból nem tudunk megélni, viszont a fizetésem HUF-ban utalják, mert magyar cégen keresztül megyek ki. Külföldi devizaváltóban HUF-ot válthatok CHF-re olcsóbban, mint itthon vagy ez hogy működik?
2009. jan. 20. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

nem igazán értem a kérdésedet.

Svájcba mész dolgozni?

Azt értem hogy kiküldetésben fogsz dolgozni egy magyar cégen keresztül. ez azt jelenti kapod a magyar béredet Forintba plussz ha Svájcba mész Svájci Frank ha eus országba akkor Euro ellátmányodat.

Minek akarsz Forintrol frankot válltani?

De válthatsz kint is ßes otthon is szerintem nagy külömbség nincs a váltás között.

Ha arra gondolsz hogy svájcban fogsz dolgozni és így a hiteledet ami Frank alapu Frankban törleszted tovább , az nem lehtséges. Az alapja Frank de a törlesztés Forintban lehetséges.

2009. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, már rájöttem, hogy hülyeséget írtam. Magyar cégen keresztül megyek ki dolgozni, magyar cég kölcsönöz és ők HUF-ban fizetnek / Franciaországba megyek /. Tehát módosítanám a kérdésemet, eurót / mert akkor váltok itthon / olcsóbban tudok CHF-re váltani külföldön, mint itthon? Igen, a terv az, hogy a deviza számlámra teszek CHF-et, mert az elsődleges törlesztési számla az, csak mivel a deviza számlán nincs pénz, így a másodlagos, HUF alapú számlámról szedik be a törlesztést, amit ingyen konvertálnak. És deviza számláról lehet deviza hitel törleszteni, ezt tuti így van, mert megkérdeztem a bankban. Szóval a gazdasági válság miatti árfolyamkülönbözetet szeretném megúszni...
2009. jan. 20. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy euróért most kb. 1,46 - 1,50 CHF-et kapsz Franciaországban, számoljunk most 1,48-cal.

Hazánkban jelenleg 1 EUR-ért 285 Ft-ot kapsz, 1 CHF-ot pedig 192 Ft-ért veszel. [Az árfolyamon mindkét országban a Nemzeti bank középárfolyamai, tehát nem a "tényleges" vételi-eladási ár, de az arányok érzékelésére jó.]


Ha Franciaországban 1000 EUR-t keresel egy hónapban, akkor azért jelenleg ott 1.480 CHF-ot kapsz.

Ha a Franciaországban megkeresett EUR-ból forintot veszel, azért 285.000 Ft-ot kapsz. Ha ezt a forintot CHF-re váltod, akkor 1.484 CHF-et kapsz.


Persze ezek középárfolyamok. A jelenlegi EUR áron kb. ugyanott vagy, mintha az EUR-ból CHF-et veszel. AZONBAN, ha az EUR 260 Ft-ra süllyed, a CHF pedig tartja az árát, akkor már megéri az EUR-ból CHF-et venni. De ezt mindig érdemes kiszámolni, hogy hogy jársz jobban.

Franciaországban KONKRÉTAN látni fogod, hogy egy-egy pénzváltó mennyi forintot vagy mennyi CHF-et ad az euródért. Aztán kiszámolod, hogy az EUR-ból itthon forintot véve, majd CHF-be átváltva mennyire jönne ki, és amelyik számodra kedvezőbb, azt léped meg.

De a jelen gazdasági helyzetben nem igazán nyersz rajta, csak max. pártíz CHF-et.

2009. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2. válaszadónak köszönöm, erre voltam kíváncsi.
2009. jan. 21. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!