Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért lenne érdemes Magyarorsz...

Miért lenne érdemes Magyarországon maradnom?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal vagyok. Eddig nagyon kiálltam amellett, hogy az ember csak a saját hazájában lehet igazán boldog, mert ott nőtt fel, így nevelték. Viszont mostanában (főleg a nyugdíj-reform után) úgy gondoltam, hogy akármennyire honvágyam lesz, én nem maradok itt! Inkább élek egy idegen kultúrában, idegen szokások közt, minthogy halálra dolgozzam magam és még akkor is épp csak meg fogok tudni élni. (Jó esetben. Rosszabb esetben aggódhatok, hogy egyáltalán találok-e munkát.)Még csak most állok pályaválasztás előtt és sok szakma tetszik, de biztos, hogy olyat fogok választani, ami nem köt Magyarországhoz. És utána amint lehetőségem adódik kiköltözöm!

Tudnátok írni érveket amellett, hogy Mo.-n maradjak? (Ha vannak egyáltalán ilyenek.)

A kérdést direkt nem a politika kategóriában tettem fel, nem szeretném ha elmennének ilyen irányba a hozzászólások.


2010. dec. 12. 01:57
 1/5 anonim válasza:
Én csak azért nem megyek ki, mert nem szeretek idegen nyelveket tanulni. Amúgy ha lenne lehetőség, semmi sem tartana vissza.
2010. dec. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szentimentálisan hangzik, de én szeretem Magyarországot. Na nem úgy, ahogy a turbómagyarok, azaz nincs rám írva, csak érzem.

Én szeretném, ha jobb lenne a helyzet itthon. De ha minden fiatal - különösen a nagyobb munkakedvűek, jobb képességűek - külföldre költözik, akkor soha nem lesz jobb a helyzet, mint most, csak folyamatosan romlani fog.

Amíg látok arra lehetőséget, hogy egy jobb világ lesz itthon, addig itthon maradok és azért fogok dolgozni, küzdeni, hogy segítsek ennek a megvalósításában.


Tudom, hogy ez az egyéni boldogulásom szempontjából nem feltétlen a legjobb. Azonban hiszem azt, hogy ha minél többen összefognánk ezért a célért, akkor hamar itt sokkal jobb világ lesz.

Egyelőre bízom abban, hogy egyszer valamilyen csoda folytán rájönnek erre az emberek és elkezdenek összefogni, dolgozni, előre nézni. Ezért maradok itthon.

2010. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Köszönöm a választ! Én is úgy vagyok vele mint te. Szeretek magyar lenni, minden politikai hovatartozástól mentesen. Eddig én is úgy gondoltam, hogy itt maradok, mert valóban, ha mindenki elköltözik végképp semmi esélye Magyarországnak. De mostmár úgy gondolom, hogy inkább félreteszem ezt a hazaszeretet érzést, minthogy alacsonyabb életszínvonalon, küszködve éljek.
2010. dec. 12. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:

mert itt otthon vagy...


mindenütt idegen leszel...


bevándorolni csak olyan helyre érdemes ahol a bevándorlók sokan vannak és jelentős szerepet játszanak a helyi társadalomban...

2010. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés...Tényleg elég rossz a helyzet Magyarországon...Én fősuli után rögtön kimentem külföldre, mert én sem akartam itthon maradni, de nem tudtam beilleszkedni, és most pár év után hazajöttem, két okból is, hogy továbbtanuljak, és hogy utána máshová mehessek el, másik országba megint, ahol még nagyobb anyagi biztonságban lehet élni....Vagy ha ugyanoda megyek vissza, ahol eddig voltam, akkor is jobb helyre, nagyobb városba.

Viszont amíg itthon továbbtanulok, közben elkezdek dolgozni is, és még lehet ki fog derülni, hogy nem is olyan rossz itthon...

Ebből azt akartam kihozni, hogy neked is meg kellene azért itthon próbálni először, ha nagyon szereted Magyarországot, mert azért vannak itthon is olyanok, akiknek jól megy, nem minden olyan szörnyű, és tényleg csak itt érezheted magad itthon....

2010. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!