Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai fizetés miért minősül...

Postai fizetés miért minősül ATM felvétnek, ha bankkártyával fizetek?

Figyelt kérdés
Bárhol fizetek bankkártyával, mindig vásárlásnak számolja el a bank, csak a postai fizetéseknél nem. Ezekért pedig ugye levonja az ATM felvétel díját.
2010. dec. 15. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott nem vásárolsz, hanem pénzt veszel fel. Ez van. Felvehetsz többet is, mint amit befizetsz. Én már rég leszoktam a postáról, lepratelep az egész. A csekkeket befizetem internetbankon keresztül, és nem állok sorba.
2010. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Postán, sajnos kp kell felvenned és utánna tudod befizetni. De ez nagyon drága, szóval ne csináld sűrűn.

Majd nézzd meg a kivonatodba, mennyit levesz mivel idegen bankban történő kp felvétnek minősül.


Ha olyan terminál lenne a postán, mint a boltokban, akkor fizetnie kéne a banknak is meg a kártyatársaságnak is jutalékot a kp forgalom után. De mivel ez nem éri meg neki, mert kevesen használják ott a kártyát, ezért van ez a hülye megoldás.

2010. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz a kérdésed, a postai bankkártyás fizetés pontosan ATM pénzfelvételnek minősül. Vagyis tökmindegy, hogy a postán veszed fel a pénzt és abból fizetsz, vagy kártyával fizetsz közvetlenül. A bankod ugyanúgy ATM pénzfelvétel díját számlázza. És hogy miért: ki tudja. Valakinek fentebb biztos így jó.
2010. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: pont ezt írtam én is.


Köszi a válaszokat!

2010. dec. 17. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: bocsi, benéztem, tényleg pontosan ezt írtad. Sorry. :)
2010. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!