Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz azzal a pénzel amit...

Mi lesz azzal a pénzel amit eddig be fizettünk a magánnyugdíjpénztárhoz ha vissza lépünk az államiba? El veszik? Vagy kaphatunk belőle vissza?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Beöntik a közös kalapba, és szétosztják MOST, te meg max. az infláció fölötti hozamot veheted fel. Én maradok magánpénztári tag, az állami nyugdíj hamarosan borulni fog, nem akarok az áldozata lenni.
2010. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az első helyeen írta le. Orbán most elkölti,hogy tartani tudja a hiánycélt,és fedezze a gazdagok miatti adóbevétel kiesést.
2010. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Kis optimisták! Azt gondoljátok, hogy a magánból van mit beadni a közösbe? Annak már Gyurcsány bácsi és csapata rég a popoójára csapott. Így is, úgy is az adófizető kisemberek esnek majd arcra... Egyik kuta, másik eb!
2010. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15:01 - Az enyémet nem költötték el, bogárkám, nekik se adtam, a másiknak se adom.
2010. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
15.07-es, szerintem én ezért most irigyellek. Komolyan, én is inkább költöttem volna a családomra, és nem a fekete lyukba dobáltam volna bele. okosabb voltál nálam.
2010. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

15:10 - Neked is megvolt a szabad választás joga, ahogy nekem. Én szerződött ügyfele vagyok annak a pénztárnak, amelyiket én választottam ki a több közül. Velük szerződésem van, és érdekükben áll a jó hírnevük megtartása (a nyugdíjpénztáron kívül más szolgáltatásuk is van, és van, amit ezek közül igénybe is veszek), ha a hírnevük romlik, átpártolok máshoz, mivel verseny van.

Például szememben az egyik legmegbízhatatlanabb pénzintézet az OTP, ott volt az első folyószámlám, de már semmim nincs náluk, és másnak se ajánlom.

2010. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A szabad választás ott kezdődik, hogy kézbe kapod a fedezet nélküli pénzt (fiat money) és azt csinálsz vele amit akarsz.
2010. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

15:35 - Ha nem lenne adózás...

Nagyanyám az állami nyugdíjrendszer egyik áldozata, nem szeretnék x év múlva hasonló sorsra jutni...

2010. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

és ott folytatódik, hogy ha befekteted, akkor észben tartod azt, hogy:

1. ez fedezet nélküli pénz

2. a tőzsde a fedezet nélküli pénzteremtés tükre ergo masszívan manipulált „piac”

3. a fedezet nélküli pénzteremtés alapvetően káros, piactorzító hatású, boom-bust üzleti ciklust vált, ki, amely gyönyörűen látszik, pl. a tőzsdén

4. a fedezet nélküli pénz lassan, de biztosan tart a teljes elértéktelenedés felé.

5. a tőzsdén kizárólag akkor érhetsz el a monetáris inflációt meghaladó árfolyamnyereséget, ha a fentieket észben tartod és vállalod a kockázatokat, az alapok/pénztárak hosszútávon sokat buknak.

2010. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

a jelenlegi pszeudo magánnyugdíj-pénztári rendszer se sokkal jobb


ettől tapsikoljak?


Ott is el fogják bukni a pénzemet


Úgy ahogy van nem érdekel az egész…

2010. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!