Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz azzal a pénzel amit...

Mi lesz azzal a pénzel amit eddig be fizettünk a magánnyugdíjpénztárhoz ha vissza lépünk az államiba? El veszik? Vagy kaphatunk belőle vissza?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki is önként és dalolva lemondana a leendő nyugdíjáról:

[link]

2010. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Sohase adták oda. Nincs miről lemondani.
2010. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki is illúziókban ringatná magát a biztos nyugdíja kapcsán, ha magánpénztárban szeretne maradni, mutatnék valamit:

Lefuttattam egy olyan modellt, ami jóval közelebb áll a mai magyar valósághoz, a realitáshoz, mint amit a példa mutat a linkben.:


[link]


Beállítottam a bruttó bért 70.000Ft-ra (5%-os éves béremelést meghagytam...) 35 év-es járulék befizetést vettem alapul, figyelembe véve a sok inaktív, munkanélküli időszakot, a nőknél a gyerekek miatti kieső időt is, az éves hozamot pedig mérsékeltem 5%-ra, mert nem hiszek, abban, hogy tartósan az infláció feletti hozamok várhatóak. A már összegyűlt tőkét 500.000Ft-ra vettem és kaptam egy eredményt...


3 évre lesz elég a magánnyugdíjam, ha 35 év múlva 110.000Ft-ot szeretnék kapni.


És utána mi lesz?????


Okok, tudom, az sem biztos, hogy lesz állami nyugdíj, de káros az olyan illúziót kergetni, hogy majd a magánpénztárból lesz.


Én pl abban jobban bízom, hogy aki állami nyugdíjra jogosult, annak több esélye lesz arra, hogy élete végéig kapjon valamit, (ha másképp nem, akkor az akkori költségvetés terhére, vagy egyéb támogatásból), de egy magánpénztári tagot nem hiszem, hogy támogatni fog az állam.

2010. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11:35 - Az állami nyugdíj a Ratkó-nyugdíjasokkal borulni fog. Tehát mire én nyugdíjba megyek, amit az államtól kapnék, abból talán egy kenyeret, ha tudnék venni... Úgy gondolom, öngondoskodás nélkül felelőtlenség belemenni a jövőbe. Megnyugtatlak, nekem nem csak magánpénztáram van, hanem önkéntes is, és életbiztosítás is, és nyitok egy Nyugdíj Előtakarékossági Számlát is, tehát nekem 4 pilléren fog állni a nyugdíjas kori megélhetésem, még akkor is, ha az állami kipotyog...
2010. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

11.35-ös vagyok. Köszönöm, de nem kell megnyugtatnod 11.39-es, mert nem vagyok ideges.


Abban teljesen egyetértünk, hogy öngondoskodás nélkül mindenkinek problémája lesz nyugdíjas korára, de erre még sajnos a magyarok nagyon nagy %-a nem hajlandó gondolni.


Viszont azt az illúziót továbbra is szeretném eloszlatni, hogy megfelelő és elegendő öngondoskodásnak tekinthető, ha valaki a magánpénztárban marad. Ez önmagában még édes kevés ahhoz, hogy idős korban biztos legyen valaki abban, hogy lesz nyugdíja.


Ez kb ugyanolyan illúzió, mint azt hinni, hogy valódi nyugdíj lehet 5-10.000Ft-os havidíjú életbiztosításokból...

2010. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
a magánpénztár is össze fog omlani
2010. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

vmilyen nyugdíja biztos lesz


nem a nominálértékkel lesz gond...


hanem a vásárlóerővel...


a pszeudo-magánnyugdíjpénztár is állampapírba fektet, ill. olyan részvényekbe amelyek árfolyama elsősorban a fedezet nélküli pénzteremtést tükrözik

2010. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Aki nem bízik a magánpénztárakban, az szüntesse meg a folyószámláját is...
2010. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

nem látom a kapcsolatot


a folyószámla napi szinten szükséges


a megtakarítást/befektetést azonban nem feltétlenül nyugdíjpénztáron keresztül kell intézni


a "professzionális" "szolgáltatások" elsősoban a fiat money rendszer miatt kellenek


eme zseniális rendszer miatt a piac lényegében egy oltári nagy manipulált kaszinóvá vált...

2010. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mi köze van a folyószámláknak a nyugdíjpénztárakhoz?


Egy nyugdíjpénztár, ha nincs megfelelő mennyiségű taglétszáma, ha rosszul gazdálkodik, ha nem megfelelő a befektetési politikája, akkor tönkremehet, a bankban tartott pénzemre viszont az OBA garanciát vállal.


Egy nyugdíjpénztár hozama simán lehet negatív is, hiszen az oda rakott pénz különböző befektetési alapokba kerül, ahol az egyes portfóliók hozama bármikor lehet mínuszos is.

A folyószámlámon tartott pénzzel ilyen gondok soha nem lehetnek.

2010. dec. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!