Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jövőre leszek 16 éves egész...

Jövőre leszek 16 éves egész pontosan augusztus 20. -án és ha betöltöttem csak azután mehetek el diák meló-ba? Vagy már a 2011-es évben is? ( úgy értem augusztus 20 előtt, )

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 13:49
 1/5 anonim válasza:
100%

Igen, előtte is mehetsz, de csak a szünetben. Utána már iskola mellett is dolgozhatsz. :)

Annyi a különbség, hogy 15 évesen szülői engedély kell.

2010. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szülői engedéllyel valóban mehetsz, csak elég kevés a munka és sajnos mindenképp kiesel az első körből, szóval inkább protekcióval, főleg, ha vidéki vagy. :( Elég utálatos dolog, hogy már egy teszkós munkáért is harcolni kell XD Ja és 18 év alatt csak nappali műszakot vállalhatsz.
2010. dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor 2011-től mehetek is? :) és ha betöltöm a 16 életévemet utána már iskola mellet is ? előttem nem ?
2010. dec. 26. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan nyáron kezdhetsz el dolgozni, onnantól meg bármikor, csak kell a szülői engedély, valamint nem vállalhatsz éjszakai műszakot.
2010. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első vagyok.

"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved

betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy

szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton

tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt.

További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a

munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről

szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]."


[link]


Én áprilisban leszek 16. Ha kapok munkát, akkor suli mellett is végezhetem.

Egyébként kb. áprilisban te is kezdj el munkát keresni, jelentkezz valamilyen diákszövetkezetnél, mert ha nyáron kezdesz el keresgélni, már nem nagyon fogsz munkát találni.

2010. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!