Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly végeztem a sulival és...

Tavaly végeztem a sulival és dolgozok. Ha idén Szeptembertől visszairatkozok szakközép iskolába akkor újból kapjuk a családi pótlékot? (20 éves vagyok)

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
18 éves korig jár családi pótlék. Hacsak nem kapsz valamiért emelt összegűt, akkor viszont igen, jár.
2011. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
18 éves korig? 19 évesen még suliba jártam és járt a családi pótlék. A kérdés hogyha visszamennék újból járna?
2011. jan. 3. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mikor töltöd be a 20-at. Gordonka utolsó intézkedései között a családi pótlékra való jogosultságot levitték 23-ról 20 évre. Annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben betöltöd a 20-at. Ha most áprilisban leszel 20, akkor nem kaptok, ha szeptemberben, akkor még abban a tanévben kaptok, de a következőben már nem.
2011. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez komolyan így van? Tesóm most 21, és 18 éves koráig kapott csp-t, én pedig addig, amíg be nem töltöttem a 23at, de csak mert emelt összegűt kaptam. Ezek szerint túl korán érdeklődsz, szeptemberig még lehet, hogy kétszer változik;)
2011. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1958-as: attól függ, hogy a tesód hol tanult tovább. Csak tanulói jogviszony alapján jár családi pótlék, hallgatói jogviszony alalpján nem. A főiskolások, egyetemisták, és a felsőfokú oktatási intézményben tanuló OKJs képzésben résztvevőknek nem jár. Viszont ha középiskola szervezi az OKJt (ötöd-hatod év), akkor tanulói jogviszonya van, és jár a családi.

Szeptemberig nem valószínű, hogy változni fog, kb egy évvel a változás előtt közzé teszik a Magyar Közlönyben az ilyen típusú változásokat. Ez akkor változott amikor a GYES lecsökkent 3 évről kettőre, csak ez nem vert fel akkora port, mint a gyes idejének lecsökkentése.

Habár a mai világban tényleg nem lehet tudni, mit változtatnak egyik napról a másikra, minden beharangozás nélkül.

2011. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát ha 4 éves gimibe jársz, akkor 18, ha meg 5-6 éves szakközépbe, akkor 20 éves korig kapsz családi pótlékot? Ezt nem tudtam, köszi az infót.
2011. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Azt hiszem akkor teszek még egy érdeklődést szeptember elején.
2011. jan. 3. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!