Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan honlap ahol ki...

Van olyan honlap ahol ki tudom számolni hogy megérné-e maradni a magánnyugdíjpénztárban?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok és még tervezünk 1-2 babát. Addig nyugdíjpénztári befizetésem (tudtommal) nincs.

8 éves munkaviszonyom van és az eddig gyűjtött nyd. 1,1 Mft.

Megérné így maradni vagy lépjek át szerintetek?


2011. jan. 10. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi a béred? Eddig nem sok gyűlt össze és a következő pár évben sem fog, szóval elvileg megérné. Én azért maradok, mert ma Mo-on jó eséllyle nem éred meg a nyugdijat és az állami nem örökölhető, mig magán pedig igen.

Szóval elsősorban az utánam maradók miatt...

De ezt csak akkor érdemes, ha magas a béred, különben sokat vesztesz, ha megéred a nyugdijat.

2011. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mármint megérné visszalépni neked, félreérthető voltam...
2011. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

br. 169 eFt volt a bérem, 2008 októberéig, amikor veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre mentem. Ezév áprilisáig vagyok GYED-en de már tervezzük a kistesó(ka)t. Szóval szerinted lépjek vissza államiba?


A férjem br. 330 eFt-ot keres, nála is fennáll a kérdés, de gondolom ő inkább maradjon magánban, mert ott már jelentősebb a felhalmozott pénz.


Még egy kérdés merült fel. Mi van akkor ha valaki rokkantnyugdíjas lesz, magánnyd.pénztárasként mondjuk 40 évesen? Ő honnan fogja kapni az ellátást? És mennyit?

2011. jan. 10. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:
2011. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!