Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A határhaszont és a csökkenő...

A határhaszont és a csökkenő határhaszon elvét el tudná magyarázni valaki?

Figyelt kérdés

Határhaszon: Az a szám amely megmutatja hogyan változik a fogyasztó összhaszna, ha egy egységgel növeli valamely termék fogyasztását. -Az nem világos, hogy a fogyasztónak mitől van haszna a fogyasztásból.

Csökkenő határhaszon elve: az egymást követő pótlólagos jószágegységek elfogyasztásakor a teljes haszon egyre kisebb mértékben nő. Értelmeznétek?


2011. jan. 18. 20:45
 1/4 anonim válasza:

A fogyasztónak úgy származik haszna a fogyasztásból ( nem feltétlenül anyagi értelemben ) hogy az általa elfogyasztott jószág valamilyen okból kifolyólag hasznos számára . ( pl. vesz egy zoknit, ami meleg, és tél van, és a zokni melegen tartja a lábát- ilyenkor a fogyasztó haszna a melegítés, és olyan zoknit fog választani, ami árban megfelelő számára, és az adott ár mellett maximálisan kielégíti szükségleteit).


csökkenő határhaszon elve: azt jelenti, hogy az adott fogyasztó vesz 1 zoknit, haszna növekszik, megveszi a 2. zoknit,haszna nől, de már nem okoz számára akkora kielégülést a zokni viselése, mert több párja is van otthon. minél több zoknit vesz, annál kevésbé fog neki örülni, annál kevésbé fog az 1. párra vigyázni, mert tudja, hogy sokkal több párt is megvehet magának.


hát nagyjából ennyi, remélem érted. :D

2011. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ja így már értem :D, de azért ez a zoknis példa betett
2011. jan. 18. 21:08
 3/4 anonim válasza:
annyira szokványos, amikor csokival magyarázzák, én meg most magamat vettem alapul, mert jelenleg egy jó meleg zoknira vágytam :D
2011. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké :D ez is teljesen jó volt
2011. jan. 18. 22:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!