Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » BKV büntetés esetén mit...

BKV büntetés esetén mit csináljak, ha nem én voltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 vagyok és jött egy ügyvédi felszólítás, hogy 5 napon belül fizessem be a huszonX ezer összegű csekket, különben polgári peres eljárást indítanak, és le is csukhatnak.

Na már most én elhagytam a diákigazolványomat és valószínűleg vissza is éltek vele...De én ezt bejelentettem a sulimba, és kaptam egy ideiglenes személyi kártyát(diák ig.).

Ilyenkor mit kéne csinálnom??? Ha hagyom, hogy lejárjon az 5 nap, akkor lehet ennek következménye úgyis, hogy be volt jelentve, hogy elvesztettem a diákom???


2011. jan. 19. 19:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Mindenféleképpen vidd el, és mutasd meg azt a papirt, amit a suliban kaptál amikor bejelentetted , hogy elvesztetted a diákod.

Nem Te vagy az első, és az utolsó sem, aki ilyennek az áldozata.

2011. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez meg a máik probléma, hogy nem kaptam olyan papírt az iskolától, hogy elvesztettem és azt sem, hogy mikor.

Amikor bejelentettem, hogy elveszett, akkor az iskola annyit mondott, hogy ha esetleg vissza élnek vele, akkor majd ők igazolják, hogy elveszett, de nem írták le azt sem, hogy mikor veszett el. Pedig én ezt mondtam kb-ra.

És a papíron(büntetésen)amit kaptam feltüntetett dátum, az jóval utána volt, hogy elveszett.Szóval 100%, hogy nem engem fogtak meg.

2011. jan. 19. 20:03
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha a suli megígérte, hogy igazolja, akkor szólj, hogy gáz van, és kérd meg, hogy igazolják.

Meg, az első is nyilván erre gondolt, ha kaptál ideiglenes diákot, azon biztos van valami kiállítási dátum. És ha az korábbi, mint a büntetés dátuma, akkor máris jó vagy, szerintem ezt is elfogadják a bkv-nál.

2011. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez azóta már a 2.-ik ideiglenes diákom, mert ugye egy ilyen 60 napig érvényes.Azóta sem kaptam meg a rendes diákot így fél év után sem...

Be fogok menni az iskolába, csak az a baj, hogy most betegállományban vagyok, és pénteken jár le a határidő.

Rá ér utána is bemennem miután már jobban vagyok, vagy ezt mindenféle képen intézzem el.

2011. jan. 19. 20:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha elvesztetted a diákod, akkor azt be kellett jelentened a rendőrségen. Ott pedig kapsz egy jegyzőkönyvet róla.

Na ezzel a jegyzőkönyvvel ballagj be vagy küldj be valakit, mert ez az, ami igazolja, hogy te valóban elhagytad. Az, hogy a suliban kértél ideiglenest, nem.

2011. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Diákigazolvánnyal is be kell menni a rendőrségre???

Mert személyi igazolvány az más, de a diák?!

Na mindegy, mert akkor elbaxtam, mert nem mentem be és mikor elvesztettem még nyár elején volt.

2011. jan. 19. 20:30
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor leszögezem: bármilyen irattal be kell menni. Személyi, jogosítvány, taj kártya, stb. Ne legyen rá szükséged, de jó, ha tudod.

mondjuk ebben az esetben is próbálj meg azért egyezkedni velük, hátha sikerül meggyőzni őket. Bár így már egyáltalán nem biztos.

2011. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezért lecsukni biztos nem fognak, ha ezt írta az ügyvéd, akkor hazudott.
2011. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem írta, csak mivel ha nem fogom befizetni,(márpedig nem fogom)akkor leültetik veled a büntetést, vagy közmunka.
2011. jan. 19. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez sem igaz!
2011. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!