Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési késlekedésért mennyi...

Fizetési késlekedésért mennyi büntetés jár vaterán?

Figyelt kérdés
jövő hó harmadikáig kell befizetnem a vaterának 800 Ft-t,de ezzel az a gond,hogy ötödikénél hamarabb nem tudok fizetni....A két napos késésért mennyi "büntetésre" számíthatok?
2011. júl. 20. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hanyadik felszólítás ? Ha első, akkor semmire.

Ha második vagy több akkor átadják behajtócégnek és ő kéri többszörösen!

2011. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még nem érkezett semmilyen felszólítás,tegnap feltettem egy terméket,amiért ennyit kell fizetni,és ott írták,hogy meddig kell befizetni.

Eddig késés nélkül fizettem.

2011. júl. 20. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Behajtó cégnek biztos nem adják át, hacsak nem nagyon nagy értékű cikket adtál el (pl. ingatlan). Kisebb összegekből ritkán jön össze annyi, hogy megérje nekik behajtásra átadni.

Csak letiltják a fiókod, ha nem fizetsz. Egyébként a szabályzatban benne van minden infó.

2011. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De pont hogy átadják a behajtó cégnek, a kedves hozzászóló előbb talán körbenézne, mielőtt hülyeségeket írogatna...


Minden tartozást behajtatnak az Intrum Justitia, vagy a CreditExpress nevű céggel, mert a Vatera a fix összegren felül mást nem kér, a behajtó meg ráteszi a maga költségét. Saját tapasztalat, s sajnos az állam minden segítséget megad ehhez, nekem anno édesapámon keresztül jutottak el hozzám, ahol régen laktam.


A kérdésre válaszolva: pár nap késésért nem büntetnek meg így, ehhez 2-3 hónap legalább kell, de inkább fél év, azalatt meg nagyon sok levél érkezik az utolsó felszólításokkal.

2011. júl. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves 2.43-mas! A kedves hozzászóló nem írogatott hülyeségeket, ugyanis a behajtásra való átadás úgy működik, hogy a behajtandó összeg x százaléka a behajtó cégé, és nyilván néhány 1000 forint esetében ennek nincs értelme, illetve el sem vállalja bizonyos összeg alatt a behajtó. Ugyan én nem saját bőrömön tapasztaltam ezt, hanem ezen a területen dolgozom...
2011. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 30. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!