Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Maradjak a magánnyugdíj...

Maradjak a magánnyugdíj pénztáramnál? Vagy menjek vissza a "közösbe"?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, 3.000.000 Ft-nak megfelelő összeggel rendelkezem a m.ny.számlámon. Havi jövedelmem bruttó 450.000 Ft.


Szerintetek érdemes lenne maradnom? Miért?


2011. jan. 22. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A 3 millád máz az államé,nem a tied.

Ha visszamész a közösbe,akkor sem lesz állami nyugdíjad. Főleg,ha még a nyugdíjkorhatárt is felemelik.

A helyedben kötnék inkább valamilyen életbiztosítást,az többet ér. A magánpénztárakat elfogja lehetetleníteni a Fidesz,mert a vagyonukat is államosítani akarja.

2011. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha fix a munkahely, akkor maradj a mnyp-ben!

Ennek azért érdeklődj utána, de én úgy tudom, hogy havi 250ezres fizetés felett már megéri maradni.

De tényleg csak akkor, ha innét mész majd nyugdíjba :)

2011. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban 250-300 ezres bruttónál ajánlják a maradást, de a nyugdíjas évekig még 6-8 kormányváltás símán belefér. Megéri a kockázatot maradni?
2011. jan. 22. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor jársz jól, ha nem vársz az államtól semmit, pláne nyugdíjat, mire odakerülsz.

Így csak pozitív meglepetés érhet, ha mégis kapsz valamit. Addig meg félre kell rakosgatni magán bankszámlákra...

2011. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nem éri meg maradni a magánban.

Egyrészt manapság nincs olyan, hogy biztos munkahely.

Ha kormányváltás lesz 15-20 év múlva, akkor lehet, hogy visszaállítják ezt a rendszert és aki átlépett azt "kárpótolják" valahogyan.

Azt senki sem tudja megmondani, hogy mi lesz 30 év múlva, az viszont biztos, hogy ha most maradsz, akkor fizetned kell az állami nyugdíjjárulékot is a semmiért cserébe.

2011. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én is azt látom, hogy az öngondoskodás kerül egyre inkább előtérbe. függetlenül attól, hová fizetek, nem látok semmilyen garanciát arra, hogy nyugdíjam legyen 30-35 év múlva. Ha mégis lesz, annak csak örülni fogok!
2011. jan. 23. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

"ha most maradsz, akkor fizetned kell az állami nyugdíjjárulékot is a semmiért cserébe." ... viszont a 10%-odból vagyont(!) halmozhatsz fel, ami örökölhető!


Ha államiba mész, akkor meg még többet fizetsz a semmiért cserébe. Aki az állami nyugdíjára alapoz, nagyon nagyot fog csalódni. Nem kellene csalódnia, ha felmérné a demográfiai helyzetet és minimális pénzügyi ismeretei lennének.

2011. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!