Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sikeres vállalkozó vagy? Ha...

Sikeres vállalkozó vagy? Ha igen, hány vállalkozást buktál el mire az lettél?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 03:19
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Én voltam sikeres is, buktam nagyot is több tízmilliós nagyságrendben. Nincs olyan vállalkozó ismerősöm, aki ne bukott volna, a tanulópénzeket mindenkinek meg kell fizetnie.
2011. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyat ismerek akinek az első vállalkozása sikeres és azóta is abból él. Nem vállalkozni kell megtanulni, hanem a szakmát.


Egy cipész hirdethet, fogadhatja kávéval az ügyfeleit, megtanulhatja az adózás minden fortéját, de ha rossz munkát végez, akkor nem lesz sikeres. Ez igaz egy ajándékboltra, egy internetszolgáltatóra, bármilyen vállalkozásra.

2011. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van benne valami.
2011. jan. 23. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Apám 21 éve csinálja a vállalkozását... Volt tanulópénz így is, fenyegetések, rá uszított APEH, munkavédelem, perek stb. De túlélte!
2011. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Azt h vki jó szakember az nem feltétlenül jelenti azt h jó vállalkozó is...Apám és sok más vállalkozó szellemiségű ember példáján látva mondom ezt, sajnos. a 2-nek összhangban kell lennie és persze sok másnak is.
2011. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Következtetés: A jó szakember még csak alkalmazott. (Nem is hiszem, hogy a legtöbb ember alkalmas lenne másra.) Önmagukat korlátozzák le.

Viszont a jó vállalkozó, jó szakember és üzletember egyszemélyben.

Igazán reméltem több válasz fog születni. Azért köszönöm akik hozzászóltak.

2011. jan. 28. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:
A vállalkozáshoz kell tudás és vállalkozó szemlélet a sikerhez szerencse. Az első kettő hosszútávon kiegyensúlyozza a szerencse faktort. Tehát aki tanul folyamatosan a hibáiból és nem adja fel az biztosan sikeres lesz, akinek egyszer szerencséje volt, értem ez alatt jó helyen volt, jó információt kapott, volt egy kis hátszele és ki tudta használni az nem biztos hogy egy bukás után fel tudd állni. Lehet bármilyen jó szakember. Bukás mindig lehet. Példa, alkalmazott hibájából NAV büntetés ami kinullázza a folyószámlád fizetés előtt, alkalmazottak meg végelszámolást indítanak a cég ellen a fizetésükért 5 nap múlva, amit a partnerek észlelve lemondják a megrendeléseiket. A beszállítok azonnal követelik a számláik kiegyenlítését, mire mindent lerendezel, több milliós bukfenced van és kezdheted visszaállítani a céged jó hírét vagy bezárod. 2 cég elbukása után érzem úgy, hogy vállalkozó lettem, tanulópénz (15 millió). Egy vállalkozást azóta 4 hónap után nullában sikerült zárni visszahozta a befektetett összeget. Egy most van felfutóban, ha bejön akkor gazdag vállalkozó leszek. Ha ki tudom teljesíteni az üzletet akkor sikeres üzletember leszek. :)
2014. febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!