Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzban szerintetek gáz...

Önéletrajzban szerintetek gáz hazudni a végzettségről? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy már egy ideje munkanélküli vagyok,de most akadt egy jó lehetőségem.Egy ismerős be tudna szerezni egy nagyobb céghez,az éppen betöltetlen állások egyikére.A gond csak az hogy ezek általában érettségihez vannak kötve,de nekem nincs érettségim.Viszont a meló nagyon kéne.Szerintetek ha az önéletrajzba beirnám hogy van,utána néznének?És ha felvennének és kérnék a papírokat ki lehetne valahogy kerülni hogy a bizonyítványt bemutassam?Nem szeretek csalni,de nem akarom kihagyni ezt a lehetőséget.De nem szeretném leégetni magam és az ismerősömet,amikor a papírokat kérik.

Amúgy értelmesnek tartom magam és a munkát meg tudnám csinálni.Hogy oldjam meg?

HR-esek válaszát is várom


Előre is köszönöm


2011. febr. 1. 02:00
 1/10 anonim válasza:
100%
Lebuknál az elején. Sokkal szigorúbban nézik a végzettséget,mint annak idején.
2011. febr. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Estin már rég leérettségizhettél volna. Minnél hamarabb jelentkezz esti suliba és sűrűn ostorozd magad, amiért eddig még nem jutott eszedbe. -_-"
2011. febr. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felvételkor kérik a bizonyítványt, ha nem kitétel az érettségi és van akkor is kérik. A cégnek nyilván kell tartania a dolgozók személyes adatait és a bizonyítvány fénymásolatot. Ne hazudj mert szinte azonnal lebuksz, ha felvesznek és intézed a felvételt.
2011. febr. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát,köszönöm az eddigi hsz-okat megy a zöld kéz.Igazatok van,de elég kilátástalan a helyzet és arra lennék kiváncsi hogy ezt meg lehetne-e oldani vhogy?Mit találjak ki hogy ne kelljen bemutatni a bizonyitványt?Egyébb ötlet..?
2011. febr. 1. 06:45
 5/10 anonim válasza:
93%

Hát max nem írod be az önéletrajzodba, és ha protekcióval mész, úgyis behívnak. Ott megmutatod, h mit tudsz, h alkalmas vagy a munkakörre, és majd ők eldöntik akkor, h kötelességük-e érettségizettet felvenni, vagy felvesznek téged, mint alkalmas embert, és munka mellett köteleznek az érettségi megszerzésére. Igazolt távollétet kapsz, és estin mész suliba. De az súlyos etikai vétség lenne, ha hazudnál arról, hogy van bizonyítványod, pedig nincs.

Végzős (leendő) HR-es

2011. febr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kérik a papírokat
2011. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj semmiről önéletrajzban, mert egyre nagyobb divat, hogy utánanéznek mindennek. Nekem is utánajártak érettséginek, diplomának, előző munkahelyeknek...
2011. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a mai világban meg pláne. bocs, de kb minden bokorban garmadával vannak érettségizettek, miért pont egy érettségi nélkülit vennének fel.

utánanéznek. engem anno már úgy hívtak be, mikor alá kellett írnom a munkaszerződést, h vigyek érettségi bizit, nyelvvizsga papírokat.


bocs, de hosszú, és fáradságos munkanélküliséged alatt miért nem mentél el estire? nem olyan nagy kunszt, már vannak olyan sulik is, ahol 2 év alatt le lehet tenni.

2011. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazad van,már én is gondolkodtam rajta,csak mindig elmaradt.Az idő meg megy.Meg hát munka mellett nem olyan egyszerű,mert hát a munka az első,még ha most nem is dolgozok.Azért két év alatt csak találnék valamit.Meg hát van 1 komoly kapcsolatom és amelett nehéz lenne,hogy mindenre jusson idő.Hát ez van.Már lemondtam erről a munkáról,az itt leirtak miatt is.Lehet vennem kéne 1 éretségit:) Nem tud valaki segíteni? :) Más megoldást tényleg nem tudok.Egy biztos:nem akarok még egyszer így járni.Persze ez az én hibám.Gondolhattam volna rá akkor amikor még megtehettem volna.Így már nehéz.

Köszönöm a válaszokat

De azért ha valaki tud valami okosságot az írjon.;)

2011. febr. 3. 01:17
 10/10 anonim válasza:
És megis hol néznek utána annak, hogy van valakinek érettségije vagy sincs?
2023. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!