Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez? Nem kell...

Hogy lehetséges ez? Nem kell a 8 millió kölcsönt visszafizetniük?

Figyelt kérdés

Egy barátom családja felvett 8 millió hitelt 5 éve, vettek belőle egy csomó mindent, autót, felújították a házat meg sok dolgot.

A srác pszichiátriai gondozásra szorult("depressziós" elvileg) és ezért nem viheti a házukat a bank, az autót viszont elvitte a bank.Most akkor ingyen volt 8 millió forintjuk?Közben nem is dolgozik náluk senki.Más meg dolgozhat keményen ha hitelt akar felvenni.


2011. febr. 3. 13:17
 1/10 anonim válasza:
Kérdezzem meg melyik népcsoporthoz tartozik a "barátod"? :)
2011. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az hogy nem viheti el egy dolog, bár ilyenről még nem is hallottam, de a tartozás tovább ketyeg. És szeritem az a nyertes aki nem tudott hitelt felvenni, az most jelen pillanatban gazdagabb, mint aki beledőlt.
2011. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem irigylem. Persze így a bank most bizonyos határok között mozoghat, de ami befolyik pénz annak nagy részét elviheti (lehet most nem dolgoznak, de mivel srácról beszélsz itt nem 1-2 évről beszélünk). A ház szerintem így is a bank tulajdona, az más dolog, hogy nem rakhatja ki őket.

A legfontosabb pedig, hogy az emberek többsége nem azért dolgozik, hogy hitelt vegyen fel. Személy szerint más pénzügye nem érdekel, amit akarok azért megdolgozok, lehet, hogy a lehetőségek kicsik, de eddig mindent megoldottam. Persze, mert nem ragadtam le ott, hogy mivan a szomszédnak.

2011. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A bank azért nem viheti a házukat mert a srác beteg?Na ilyenről még nem hallottam.Ezt aki mondta,valószinüleg nem normális.Csak nem gondolod komolyan,hogy ez igaz?Gyerekes családoknak,idős beteg embereknek árverezik az otthonukat(sajnos)hát akkor egy phszihiátriai eset miért lenne kivétel?A házat még nem vették el,mert kilakoltatási moratórium van,valószinüleg ez az oka,de ez a jelenlegi állás szerint tavaszig van.Az sincs kizárva,hogy már árverezés alatt van.Mert a bank nemfogja hagyni magát.
2011. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Magyar emberekről van szó.Nem cigányokról.

Komolyan nem árverezheti el a bank a házat, mert igazolni tudja, hogy beteg, ez halál komoly, szóval így akár 30-40 milliókat is lehet szerezni ingyen ha bejelenti valaki, hogy beteg?

2011. febr. 3. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Itt valami nem stimmel.A betegség nem kizáró ok,hogy a bank elnézze a tartozást..Még halál esetnél is behajtják az örökösökön..Valamit a barátod piszkosul félre értett,és azt hiszi nyugiban van..De az tuti hogy ketyeg az óra nála is,és amíg azt hiszi nem kell fizetni,addig is emelkedik a kamata..5 éven keresztül állandóan fognak figyelmeztetést kapni(és emiatt nem is fog elévülni az ügyük) Így akár több éven keresztül gyarapodhat a bank tartozása,amit előbb-utóbb rendezni kell...

Nem hülye a bank sem..Gondolod,hogy másoktól a százezret behajtják,akkor itt hagynak 8 millát? Ilyen nincs..

2011. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pedig már 3 éve nem fizetik és bent laknak, nem csinál velük semmit a bank.
2011. febr. 3. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

3 év??? Drágám...Tuti biztos vagyok benne,hogy a 3 év alatt a bank rendszeresen küldözgette nekik a felszólító leveleket,rendszeresen próbálja őket telefonon elérni,de vagy nem veszik fel,vagy nem veszik át a leveleket,így nagy ívben szarnak rá..De nem gond,mert a bank tudni fogja igazolni a bíróság előtt,hogy ők folyamatosan kapcsolatban voltak velük,csak hát viszont jelzés nem érkezett.Így az 5 év elévülési idejük mindig ki fog tolódni..Evvel akár 5-7 évig is elszórakozhatnak,de akkor már nem 8 millió hanem akár 12 millió is lehet a tartozásuk...

Az egyik haverom egy sima 6000 forintos banki hitelt nem fizetett ki..Évekig nem foglalkozott vele,sőt már rég ki is ment a fejéből..Tavaly kapott levelet a banktól (ahova már évek óta nem megy a számlájára pénz,mert másik bankba is nyitott számlát),hogy fizessen 59.000 forint tartozást,mert 2002-ben volt tartozása amit nem egyenlített ki..A haver is jött az elévülési idővel,de a bíróságon kiderült,hogy a bank tudja igazolni feketén-fehéren,hogy ők minden évben értesítették a haveromat,csak ő nem reagált..Hiába monda,hogy már rég nem is ott lakik a bank szerint ezt nem mentesíti a hitel kifizetése alól,mert minden ügyfélnek tudnia kell,hogy telefon és lakcím változásokat mindig jelezni kell a banknak..

A haver a 2002-es tartozását most 2011-ben kezdi el visszafizetni..

Szóval 8 milliót sem fognak ott hagyni..

2011. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az igen:D

Akkor megnyugodtam, nehogy már lopjanak az államtól amíg más keményen dolgozik sokkal kevesebbért is.

2011. febr. 3. 14:48
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Én is hiteles vagyok,és éppen ezért (sajnos)tudom,hogy a banknál nincs kegyelem!!!Betegség?sza@nak rá.Gyerekek?sza@nak rá.A házat elfogják árverezni,hacsak már nem megtörtént.Lehet már rég új tulajdonosa van az ingatlannak.De az sincs kizárva,hogy áprlilis 15.e után kifogják őket lakoltatni.Ha nem vesznek át semmit,erről sem lehet tudomásuk szerintem.De,hogy ennek az a vége az 10000%ék.
2011. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!