Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitől olyan drága a megélhetés...

Mitől olyan drága a megélhetés Egerben?

Figyelt kérdés
Eger egy szép város, szeretik turisták, az itt élő emberek viszont nagyon magas áron juthatnak hozzá szolgáltatásokhoz és a megélhetésükhöz szükséges alapvető termékekhez (az élelmiszerekhez is). Más városokkal összehasonlítva Eger egy nagyon drága hely. Ki miben látja ennek az okát?
2011. febr. 7. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudsz példát mondani a drágaságra? Én 4 évig éltem Egerben és nem tapasztaltam ezt.
2011. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Természetesen tudok példát mondani: tényleg csak egy triviális momentum például a csirkemell filé, 1600 Ft/kg (nem garázsüzletekben, hanem hipermarketben), míg Nyíregyházán (szintén megyeszékhely, lakosságát tekintve kb. kétszer akkora, mint Eger), ahol megfordulok néha 1090 Ft/kg.

A termékek minősége baromi silány, továbbá én mindenképpen drágának is tartom. Délután 4-kor a plázában (!!!) lévő hipermarketben már nem lehet semmilyen pékárut kapni. Másik példa: a kenyér ára átlagosan 300 Ft/kg.

Tudom, nem az árak magasak, hanem én keresek keveset:)

2011. febr. 7. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

En laktam Egerben kb 7 evet.

Igen, draga es habar gyerek voltam tudom h ha kellett vmi pl. Elsoaldozasra feher cipo azt anno alig talaltunk.


En azt latom hogy tulsagosan eszakon van, valahogy kimarad az orszag verkeringesebol, nem annyira mint pl. Ozd de csak nezd meg a vasuti halozatot... Lehet igy nem eri meg oda szallitani.


A szolgaltatasok meg pont ezert dragak, mert a szolgaltato is szeretne megelni gondolok itt fodrasz kormos stb.


Azt meg szokd meg hogy a kenyererrt bunyo van, mondjuk miota en elkoltoztem cirka 5-6 eve biztos nyilt par uj bolt...

2011. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még, hogy, ugye, nyugatra Budapest található, keletre Miskolc. A kettő között helyezkedik el Eger. Budapest és agglomerációja a legnagyobb, Miskolc pedig talán a második vagy a harmadik legnagyobb város. Mindkét városban megtalálható számos üzletlánc, így a kettő közé, Egerbe, már nem fognak telepíteni áruházláncokat.
2011. márc. 24. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is egerbe élek, és igen, tényleg sokkal drágább itt minden szerintem is. És még ráadásul kínálat sincsen, ami meg van az is méregdrága, és ahhoz képest a fizetések meg jóval alacsonyabb is mint más városokba. Nem tudom, hogy sikerült ezt így összehozni. :S

Pár éve is épült ez a pláza ide, de hogy minek. Voltam már 1-2 más plázába is, de ég és föld a különbségek. Egyrészt üzletek se jók és azokból is csak a drágákat tették bele, nincs abba se semmi.

2011. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
17:51-es hozzászóló! Teljes mértékben igazat adok neked, ugyanígy látom! Nagyon gyér a kínálat, és az is nagyon drága, a fizetések pedig meg sem közelítik az árak színvonalát. Ez a város csak az idegenforgalomra, a turistára koncentrál, az itt élő emberekre nem. Azért ez nem túl szimpatikus!
2011. márc. 25. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!