Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz-e nekünk a...

Jó vagy rossz-e nekünk a forint erősödése? (és miért? )

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Például azért jó, mert most egy kis eurora van szükségem. És tök jó, hogy erősebb a forint, mert így olcsóbbért vehetek eurot.
2011. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem jó!!! CHF hitelem van.
2011. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Negatívumot is mondjak?

Tessék egy példa:


Mondjuk ha a van egy magyarországi cég, amelyik fából vaskarikát gyárt itthon, és ezeket a vaskarikákat exportálja, pl Németországban adja el fix áron (úgy, hogy a szerződéses ár euroban értendő és euroban számláznak), akkor az a magyar cégnek rossz.

Mert megkapja a magyar cég a vaskarikák ellenértékét, az eurot, s ha ezt forintra váltja, akkor erős forint esetén kevesebb pénzt kap. Tehát exportáló cégeknek a gyenge forint a jobb adott pillanatban.


Szóval a lényeg, akkor kell forintot venni, ha az gyenge, (és akkor kell eladni ha erős).

2011. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már értem.
2011. febr. 7. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pont így vagyok, "fából vaskarikát" gyártunk, és 70%-ban külföldre adjuk el, Euróért. Így a cégnek rosszul jön a magas EUR, mert a termék önköltsége nagyobbrészt Forintból áll. Így bukunk a dolgon, mert az ár Euróban fix.

De mégegy miatt rossz: a magyar termékeknek a magyar piacon. Így mégolcsóbb (Forintban) behozni a szlovák tejet például, még jobban alá lehet vágni a hazai húspiacnak.


Viszont jó, mert lassan az IMF-hitelt el kell kezdeni törleszteni, és így Forintban kifejezve kevesebb a törlesztés. Ugyanez igaz természetesen a devizahitelesekre is.

Elég bonyolult lehet kiszámolni, hogy hol az optimális az árfolyam, mindenkinek máshol.

2011. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!