Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez lehet fordulni, ha a...

Kihez lehet fordulni, ha a munkáltató nem adja ki a hivatalos papírokat?

Figyelt kérdés

A történet egyszerű, jan-ban felmondtak nekem és azóta hiába mentem be személyesen, hívtam a volt cégemet telefonon, hogy a papírokra szükségem lenne, csak igéreteket kaptam.

Szerintem ez nem fair dolog, ok, kirúgtak ennyi, de nehogy már csak az legyen elintézve, ami a cégnek fontos volt.

Ki ilyenkor a hivatalos szerv vagy más, aki eljárhat ez ügyben?

Mert telik az idő és nem tudok lépni!

Sűrgős lenne, kérlek segítsetek, köszi!


2009. febr. 11. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van új munkahelyed, ők írjanak egy "céges" levelet a régi munkáltatódnak, melyben postafordultával megkérik a kilépő papírjaidat. Ha még nincs új munkahely, akkor közöld a volt munkáltatóddal, hogy adja ki a papírjaidat izibe, különben máris indulsz a munkaügyi bíróságra, és majd ők megkérik hivatalból, de az sokba fog kerülni a volt munkáltatódnak. Ugyanis a munkaviszony megszűnését követően 3 napon belül ki kell adni a kilépőpapírt. A fenyegetés általában hatni szokott, mert hát kinek hiányzik egy munkaügyi ellenőrzés...
2009. febr. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a gyors választ, nem hatott a fenyegetés.

Marad mostmár a munkaügyi bíróság.

Még nincs új munkahelyem, de nagyon elegem van ebből a dologból.

2009. febr. 11. 01:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nem tudom merre laksz, de általában mindenhol van jogsegély ! ez azt jelenti, hogy bemész, elmondod a problémád, mivel nincs kereseted, ingyenesen kikozvetítenek egy ugyvédhez, aki vágja az ilyen munkaugyes dolgokat és azonnal intézkedik, felvilágosít téged a jogaidról. Nyilván az elozo hozzásszóló is jól mondja, munkaugyi. Nekem is hasonló problémám van, én a jogsegélyre mentem!

Bármelyiket is választod, mindenképp megutik a bokájukat, sok szerencsét és ne hagyd magad!!!

2009. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy tudtodon kívül feketén foglalkoztattak, és azért nem iparkodnak a papírokkal, mert nem léteznek? A helyedben az Ügyfélkapunk utánanéznék, hogy be voltam-e egyáltalán jelentve náluk.
2009. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Nem hagyom magam és utánajárok a dolgoknak.

Ma azt mondta a munkaügyes exkolléga, hogy nem érti miért ilyen sűrgős a papírok elintézése...mondom tessék?

Jan. eleje óta ez megy....szép hozzáállás!

2009. febr. 11. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!