Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árvaellátás. Mennyit és mikor...

Árvaellátás. Mennyit és mikor utalnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha most február 10-én hunyt el édesapám, és az árvaellátás igénylését most csütörtökön (17-én) tudjuk elindítani, akkor ha jogosult leszek rá, a márciusi utalásnál két havit utalnak (február hónapra visszamenőleg), vagy csak egy havit?


Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 16. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez esetben febr. 12-től jár az időarányos rész, és attól kezdve a további hónapokra az egész havi összeg. De hogy mikor kapod meg az első utalást, az sokban függ az admin. időtől is. Nyugdíjnál szoktak olyat csinálni, hogy először kiküldenek egy kb. összeget, és amikor kiszámolták, hogy ténylegesen mennyi jár, akkor a különbözeteket lerendezik. De az biztos, hogy a jogosultság február 11-től lesz számolva.
2011. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Annyit még meg tudnál mondani, hogy ilyenkor minden hónap 10-én az elmúlt hónapot utalják, mint a normál nyugdíjnál, vagy mint a szoctámnál, az utalás arra a hónapra vonatkozik, amikor kapja az ember?

2011. febr. 21. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal az arra a hónapra valót utalják, de ebben nem vagyok egészen biztos. Egyébként a nyugdíjat sem az előző hót utalják, hanem a tárgyhavit.
2011. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!