Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahelyi baleset, hogy is...

Munkahelyi baleset, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egy hete fejreestem munkába menet, és össze kellett varrni a sürgősségin. Utána bementem dolgozni. Tegnapelőtt mondta egy ismerősöm, hogy amennyiben biztosítást köt dolgozóira egy munkahely (kötelező ez pl.?), akkor ilyenkor fizet. Mármint a biztosító.


Igaz, nem mentem táppénzre (bár a sürgősségin javasolták), de ilyenkor mi van? Az ismerős szerint az is munkahelyi balesetnek minősül, ha éppen oda tartottam.


2011. febr. 24. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tekinthető munkavégzéssel összefüggésben bekövetkező balesetnek (munkabalesetnek) az a baleset, amely a sérültet a lakásáról (szállásáról) a munkahelyére, illetve a munkahelyéről a lakására (szállására) menet közben éri, kivéve, ha a baleset a munkáltató saját vagy bérelt járművével történt. Azaz nem tekinthető munkahelyi balesetnek az az eset, mely az alatt következik be, amikor a munkavállaló otthonától a munkahelyére tart, illetve munkahelyéről hazafelé tart gyalog, gépjárművel illetve tömegközlekedési eszközzel.


[link]

2011. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A dolgozókra nem kötelező biztosítást kötni.


Ha van saját biztosításod, nézd meg a kötvényben, hogy erre fizet-e valamit.

2011. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Régen a munkábajárás.illetve hazamenetel is munkahelyi balesetnek számított,ha egyenesen hazament a dolgozó. Ma nem tudom,hogy változtattak-e rajta?
2011. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Munkába menet jövet esetén bekövetkezett baleset úti baleset 100 % táppénz. Ezért nem kapsz pénzt.
2011. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úti balesetnek minősül,és 90%-os táppénz járt volna,ha elmész táppénzre.Így semmit nem kell fizetniük.
2011. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem kpasz pénzt, mert nem munkavégzés közbe közbe történt a baleset

viszont ez igaz kötelező biztosítást kötni a dolgozóira

2011. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!