Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes egyáltalán takarékosko...

Érdemes egyáltalán takarékoskodni a nyugdíjas évekre?

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok, a párom 29 éves, nemsokára összeházasodunk. Elkeseredésemben azon gondolkoztam, hogy érdemes nekem egyáltalán takarékoskodnom a nyugdíjas éveimre? Látva a magyar férfi átlagéletkor alakulását és azt, hogy a 65 év nyugdíjkorhatárt csak egyre feljebb és feljebb viszik, minden esélyem megvan rá, hogy a munkahelyemről vigyenek a hullaházba, és egy forintot se lássak az összekuporgatott, egész életemben fizetett járulékaimból. Tudom, hogy a félretett pénz örökölhető, de mégis. Azt a pénzt, amit a "majdani nyugdíjas évekre" levonnak tőlem, a párommal most sokkal hasznosabban be tudnánk fektetni, pl. lakásvásárlásra. Nem vagyunk sajnos gazdagok.
2009. febr. 16. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Érdemes hát,és mi van ha mégis megéritek?

De egyébbként nem kell a magánnyugdí pénztári pénzetek kivételével kivárni a nyugdíjas éveket.Ha elegendő összeg van benne,akkor fektesd be.vegyetek pl ingatlanokat,aztán adjátok ki bérbe,és a béréből megéltek.Vagy építsetek belőle társasházat jó környéken,így akár a befektetés 3-4 szerese is visszajöhet.lehet,hogy így előbb nyugdíjba mehettek mint a korhatár,aztán süttetitek a hsatokat a napon!:))

A mi városunkban most 22 millából épített 4 lakásos társasházat egy házaspár,fele az eladott házuk ára volt,a fele hitel.A 3 lakást eladtak egyenként 12 milláért,egyet megtartottak,kifizették a hitelt,és még mindíg maradt 25 millájuk.Hát nem jó befektetés volt???

2009. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez a célja az államnak, munkából a temetöbe vinni az embert! szerintem nemsok értelme van!
2009. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!