Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házasságkötés után meddig...

Házasságkötés után meddig érvényesek az addigi személyes okmányok?

Figyelt kérdés
A házasságkötésünkkor a ....né X.Y. nevet vettem fel.:) (Ebben egyértelműen megmaradt a lánykori nevem.) A kérdésem az, h.ilyenkor egyből le kell cserélni a személyes okmányokat az új név miatt, vagy elég akkor,amikor azok hivatalosan is lejárnak?
2009. febr. 17. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint 15 nap van minden adatváltozás bejelentésére, de szerintem ha hivatalos helyen nem használod ráér. Nem hinném, hogy valaki megbüntetne érte. Pontosabbat az okmányirodákban tudnak mondani, mert ők foglalkoznak minden személyes irattal /személyi, jogsi, forgalmi stb. / Nekem lakcímváltozásom volt, és a forgalmiban csak akkor írattam át amikor betelt /kb.3 év múlva/ Senkit nem érdekelt, szóvá se tették.
2009. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2009. febr. 22. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!