Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy írjam meg az önéletrajzom?

Hogy írjam meg az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat megnéztem és elolvastam azokat is amiket itt kérdeztek. De azt sehol nem olvastam, hogy az általános sulit is le kell írnom vagy azt nem? Elég a nevem címem születési idő, telefonszám, e-mail cím, közép suli és a szakmai gyakorlati hely neve és hogy meddig voltam ott, és az elöző munkahelyem meg az ott töltött idő? az nagy baj, hogy rövid nagyon? :(
2011. márc. 1. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A minták nem köteleznek. Az önéletrajznak egyetlen kötelező eleme van: a neved. Minden egyéb opcionális. Azt és csakis azt írd le, ami az állás szempontjából releváns, és jó fényt vet rád. Fogd fel reklámként.

Az általános iskolát nyugodtan elhagyhatod, hiszen annak az égvilágon semmi köze a munkádhoz. A cím és a születési idő sem kötelező, sőt ha másik városba pályázol, akkor semmiképp ne írd bele (lehet ugyanis, hogy emiatt nem hívnak be)!!

A gyakorlati helynél és az előző munkahelyednél is írd le, hogy mit csináltál (ne azt, hogy mi volt a feladatod!!). Ha jó viszonyban váltatok el, akkor kérj mindkét helyről referenciát, amit csatolhatsz az önéletrajz mellé.

Ha ezekkel megvagy, akkor írd össze az erősségeid. Nyugodtan írhatsz teljes mondatokat is, és minden állításod támaszd alá. Például: "Gyorsan, határozottan tudok döntéseket hozni, ezt a tulajdonságom az elmúlt öt évben futballbíróként kamatoztattam."

Nagyon fontos ez a rész, ha megfelelő és megfelelően alátámasztott tulajdonságokat tudsz írni, könnyen lehet, hogy amiatt hívnak be olyan helyre interjúzni, ahol amúgy a felvételiztetőt nem győzte meg az eddigi munkatapasztalatod.

2011. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!