Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2010 júniusában született meg...

2010 júniusában született meg a kislányom, ez év augusztásában járt le a 3 éves szerződésem a munkahelyemen. Kaptam a TGYAS-t és a GYED-et is. Ha második babát szeretnénk, újra kell valahol az egy év munkaviszony, vagy vonatkozni fog rám újra a GYED?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Valamelyik babás-mamás fórumon olvastam, hogy elég, ha egy rövid időre elmész munkanélküli segélyre és utána ugyan úgy kapod a pénzed tovább.
2011. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

AZ ez év augusztusa 2010 augusztust jelenti?

Ha igen, akkor augusztusig kellene megszületnie, hogy meglegyen a 365 napod.

Mindig úgy számolj, hogy a szülés várható időpontja előtt 2 éven belül kell a 365 nap.

Vagyis ha pl. 2011 december 1-én szülsz, akkor 2009 december 1-2011. december 1 között kell meglegyen.

Ha ez nincs, akkor nincs elég napod.


Elmehetsz álláskeresésire, de az is csak 270 nap, ami azt jelenti, hogy legkésőbb májusban meg kell kezdened, és 2012 január környékén meg kell szülessen a kicsi, hogy meglegyen a szükséges biztosításban töltött idő.


Ha ez nem jön össze, akkor viszont valóban dolgoznod kell újra 365 napot.

2011. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!