Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha határozott idejű munkaszerz...

Ha határozott idejű munkaszerződésem volt, az tényleg nem számít munkaviszonynak?

Figyelt kérdés
Most itt arra gondolok, hogy ha babát szeretnénk de nincs meg a fél év munkaviszonyom (vagyis megvan ha beleszámít a munkaviszonyba a 3hónap határozott idejű munka) akkor elfelejthetem a Tgyás-t a Gyedet meg a gyest is?
2009. febr. 17. 20:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

1992. évi XXII. törvény a Munka Törvénykönyvéről

II. fejezet

A munkaviszony létesítése

79. §

(6) A határozott idejű munkaviszony határozatlan idejűvé alakul, ha a munkavállaló az időtartam lejártát követően legalább egy munkanapot, közvetlen vezetője tudtával tovább dolgozik. A harmincnapos vagy ennél rövidebb időre létesített munkaviszony azonban csak annyi idővel hosszabbodik meg, amilyen időtartamra eredetileg létrehozták.


Külön bejelentési kötelezettséget a törvény nem ír, első naptól bejelent, és onnantól folyamatosan be vagy jelentve. Viszont járj utána, hogy mi a helyzet szerződéssel, mert a tiéd nekem elég labilisnak tűnik, hogy havonta hosszabbítgatták, és ha úgy tűnik, hogy ütközik a jogszabályban foglaltakkal, akkor mindenképp kérjél írásos szerződést, hogy tiszta legyen.


Ha regisztrálsz az Ügyfélkapun, meg tudod nézni a jogviszonyod jelenlegi állapotát, így le tudod ellenőrizni, hogy be vagy-e jelentve. Ügyintézni személyesen tudsz. Részletesebb info pedig a [link] oldalon található.


Hajrá! Ne hagyd magad átverni. :-)

2009. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megpróbálok utánajárni a dolgoknak.
2009. febr. 18. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!