Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a munkanélkülinél...

Hogy működik a munkanélkülinél a képzés támogatás?

Figyelt kérdés

Jelenleg még GYES-en vagyok.

Sajnos idő előtt fejeztem be az iskolát, és nincs se értségim, se szakmám.

Szeretnék OKJ-s szakmát szerezni de nincs rá pénzem.

A munkanélküli GYES mellet is támogatja az iskolát?Teljes mértékben, vagy csak egy bizonyos százalékban?


2011. márc. 6. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkanélküliek képzését a Munkaügyi Központok támogatják. Mivel a te jelenlegi jogállásod "kismama", nem hiszem, hogy a MÜK támogatná a továbbtanulásodat.


Ettől függetlenül: OKJ-s képzés kétféle van. Az egyik a fizetős, a másik az u.n. "iskolarendszerű képzés" keretében indított. Ez utóbbit az állam állja, de ugyanolyan kemény követelmények vannak az órákon való megjelenés tekintetében, mint a nappali képzéseknél. Max 60 óráról hiányozhatsz, különben kívül-tesznek a képzésből. Másik követelmény, hogy korábban még sehol nem vettél részt "iskolarendszerű OKJ-s képzésen", mivel ezt az ingyenes lehetőséget egy ember csak egyszer veheti igénybe.


Ha ezeknek a feltételeknek megfelelsz (és le tudod szervezni, hogy heti 3 alkalommal a babádra is vigyáz valaki), nézz körül a net-en, hozzátok legközelebb hol indítanak ilyen képzéseket és milyen szakmákban.

2011. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát én elkezdtem az elonál egy képzést, de nem volt már rá pénzem, így nem fekeztem be.De ugye az fizetős volt.

Az is bele számít?vagy akkor így még részt vehetek iskola rendszerű képzésen?

2011. márc. 7. 12:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja meg még anyit, hogy párom se dolgozik, de ő a munkanélkülire sem jogosult.

Ha ettől a hónaptól átkérem neki a gyest, akkor úgy már mehetek a munkanélküli álltal támogatott képzésre?Amúgy még szeotemberig vagyok gyesen.

2011. márc. 7. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ELo fizetős, tehát az nem számít bele. A többiről jobb ha megkérdezed a MÜK-nél.
2011. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!