Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg változik 2012 januárjá...

Tényleg változik 2012 januárjától az aktív korúak ellátásának összege? Konkrétan a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összege érdekelne.

Figyelt kérdés
Hol tudok utánanézni? Tudnátok linkelni esetleg?
2011. okt. 11. 20:52
 1/9 anonim válasza:
100%
Az FHT összege 2012. január 1-től a nyugdíjminimum 100 %-áról 80 %-ára (22.800,-Ft) csökken!Ez még nem biztos,csak várható!
2011. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm már értesültem róla. Tudom hogy ez még csak tervezet,de ami papíron megvan az élesben is meglesz, sajnos.
2011. dec. 2. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Valaki tud már pontosat, hogy mennyi lesz az összeg 2012-ben?
2011. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Hogy rohadnának meg,nemhogy emelnék,de még csökkentik is!Próbálnának megélni ők 22800 Ft-ból!
2012. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
73%
Biztos ,hogy változik !EZEN KÍVÜL MEGSZÜNTETIK A LAKBÉR-lakásfenntartási hozzájárulást és mindent ,hogy életed élhetetlen legyen!
2012. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
87%
Sajnos tényleg 22.800 Ft lett a foglalkoztatást helyettesítő támogatás (régi nevén aktív korúak ellátása), ahogy fentebb írta valaki. Most kaptam meg az önkormányzattól a határozatot. Mit mondjak, le vagyok sújtva, teljesen abszurdnak + embertelennek tartom az ilyen mértékű csökkentést, miközben álláslehetőség alig van, főleg egy bizonyos képzettség/kor fölött, a munkaügyi központ semmiben nem tudnak segíteni, a szociális irodák sem, és közben meg kell élni, infrastruktúrát fenntartani stb a majdnem semmiből. Hol a beígért egymillió munkahely, meddig lehet még fokozni ezt a lejtmenetet?
2012. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Muszáj volt csökkenteni,mert bizonyos emberek nem akartak dolgozni menni, mert túl magas volt az az összeg amit kaptak,és az nem ösztönözte eddig őket munkakeresésre...
2012. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
83%
A 28.500 forint is nagyon kevés volt, csak a kormány hiszi vakon és süketen, hogy sok volt. Éljenek meg ők ennyiből, kívánom nekik! Lehet, hogy vannak olyanok, akik az egyéb segélyekkel kiegészítve jól elvoltak vele, de ezek az emberek korábban se dolgoztak, és azóta se keresnek munkát, függetlenül mindentől. Sokan viszont, engem is beleértve, x év folyamatos és kemény munka után kényszerültek ebbe a helyzetbe, és nap mint nap küszködnek a fennmaradásért. Egy bizonyos összeg alatt nem lehet megélni, a választás az, hogy vagy nem fizetsz rezsit, vagy nem eszel, nem beszélve a kultúráról és az emberi léthez szükséges egyéb élményekről, meg orvosi és hasonló váratlan kiadásokról. És persze közben telefonálgatsz, pályázatokkal bombázod a munkáltatókat, ami pénzbe kerül, egyre csak vársz az áttörésre, és siker nélkül újra és újra hinned kell az egészben, különben feladnád. Még az a szerencsés, akinek a házastársa/szülei/barátai tudnak néha pénzzel segíteni, miután az ember már eladta az ékszereit, könyveit és más javait, amiket évtizedeken át gyűjtött. Persze is csak rövid távon segít, és morálisan nem tartható megoldás. Egész életemben derűlátó voltam, többször újrakezdtem, ahogy a helyzet kívánta, ám most kétségbe vagyok esve a hazai állapotok miatt, és ugyanezt látom a széles ismeretséges körömben is. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de akinek nincsenek olyan kötelezettségei és feladatai, inkább menjen el az országból. Aki marad, az pedig emelje fel a szavát, mint legutóbb az Operánál történt, mert ez egyszerűen nem maradhat így, gyökeres változásra van szükség.
2012. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
79%
Én is most kaptam meg a levelet és fel vagyok háborodva,ugyanis próbáljon meg az megélni 22 000 Ft-ból az aki ezt kitalálta,mennék én dolgozni ha lenne mit,de a legtöbb hely hiába van meghirdetve az ismerősöm ismerőse már elfoglalta. Felháborító mi folyik ebben az országban,azért nem semmi 5000 Ft az majd egy heti kaja sokaknak,majd most egy hétig éheznek azok akiknek nincs 20 gyerekük és dolgoznának de nincs mit. Nem hiába akarják olyan sokan elhagyni ezt az országot,majd kiváncsi leszek akkor azokra akik most olyan jól élnek mit szólnak majd ha nem lesz aki megkeresse nekik a juttatásaikat akkor majd mit tesznek?
2012. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!