Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem. Van-e esélyem...

Tartoznak nekem. Van-e esélyem, vagy búcsút inthetek a jutalékomnak?

Figyelt kérdés

Hitelközvető vagyok. Le vagyok szerződve egy hitelirodával, mint alvállalkozó. Az iroda sikerdíjért dolgozik, melyet minden ügyfél elfogad (különben nem lenne üf), aláírt megbízási szerződés alapján, a folyósított hitelből fizeti, illetve lakáshitel esetén saját zsebből. A hitelirodával pedig úgy vagyok leszerződve, hogy a hozzájuk befolyt összegből fizetik az én részemet is. Bánom már, hogy belementem egy olyan lakáshitelezésbe, ahol nem tetettem le a sikerdíjat a szerződéskötéskor a bankban. Az ügyfél nagyon korrektnek tűnt és megígérte, hogy 10 napon belül kifizeti. Ez volt 4 hónapja. Marha voltam, hogy addig is engedtem leszerződni a bankkal, amíg nem volt ott a pénz. (Ti.: a lakáshitel összegét az eladónak folyósítják, a bank nem tud belőle "lecsípni").

Faramuci helyzet, ezért is kérnék valami tanácsot hozzáértőktől: nekem fizikailag nem az ügyfél, hanem a hiteliroda tartozik. Az ügyfél feléjük tartozik. A hiteliroda állítólag elkezdte felszólítgatni őket, de hát ennek a langyos módszernek egyenlőre semmi haszna. Az ügyféllel próbáltam tartani a kapcsolatot, ő minden héten azt ígérte, hogy pár napon belül rendezi. Ez megy 4 hónapja. A hitelirodával úgy vagyunk megállapodva, hogy ők a befolyt összegből fizetnek, tehát ez egy 22-es csapdája. Ma már másképp dolgozom, tehát kérném az ilyen "ezt kellett volna, meg azt" beírásokat mellőzni. Engemet kizárólag az érdekel, hogy a jelen tények alapján mit kellene tennem. Ugyanis többszázezres tételt nem szeretnék "okos enged" elven elszalasztani. Ebből élek/élnék.


2009. febr. 19. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az oké, hogy a hozzájuk beérkezett összegből fizetnek ki téged, de azt milyen módon? Hogyan tudod te ellenőrizni, hogy a hiteliroda megkapta-e a pénzt? Számlát nyújtasz be vagy csak közli a főnök, hogy megjött a pénz, utalunk neked?

Gondolom az ügyfél és a hiteliroda között olyan szerződés jött létre ami taglalja, hogy mi van akkor ha az ügyfél nem fizet, bár neked ehhez úgymond nincs közöd, de sarkalhatnád arra a hitelirodát, hogy a szerződés szerint járjon el.

2009. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jutalékos rendszerben dolgozom. Mivel az ügyfél aláírta a szerződést veletek, hogy beadhassátok a hitelügylethez a papírokat .... . Mivel a cég nem kapta meg az ügyintézési díjat vagy... és az ügyfél nem mutat fizetési hajlandóságot, ezért a cég és te menjetek végrehajtóhoz. Majd ő záros határidőn belül behajtja.

2009. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak, hogy érzékeltessem, hogy Magyarországon mennyire gusztustalanok az emberek (tisztelet a kivételnek) most már zaklatással és fenyegetéssel is vádaskodik a drága. Holott hivatalos, törvényes eljárás kilátásba helyezése és a lehetséges következményekről való tájékoztatás nem minősül zaklatásnak illetve fenyegetésnek. (Több ügyvéddel is konzultáltam erről.) Ilyen elven az összes hatóság, bank, lízingcég, telefonszolgáltató, kábeltv, közmű-szolgáltató is mind-mind zaklat és fenyeget? Nanee...
2009. márc. 1. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!