Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mir van az, hogy termék...

Mir van az, hogy termék esetén a nagyobb kiszerelés egységára (pl. Ft/kg) nagyobb, mint a kisebb kiszerelésé?

Figyelt kérdés
Ma pont kefirnél vettem észre, de láttam már kávénál, meg olyat is láttam, hogy pl. a tejpor üvegben olcsóbb volt, mint ugyanaz a tejpor utántöltő zsacskóban. Ennyire nem nézzük az egységárakat?
2009. febr. 19. 10:48
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsánat, természetesen: Miért van az, hogy nem egy...
2009. febr. 19. 10:52
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Kicsit összeesküvés-elmélet gyanús (a férjem szerint), de szerintem azért, mert az üzletek tudják, hogy nagyon sokan nem nézik az egységárat, hanem feltételezik, hogy egy nagyobb kiszerelésnek olcsóbb a kilónként (darab, stb.) ára, így a vásárló automatikusan veszi le a polcról, nekik ebből több pénzük van.

Én egyszer jártam így a 3in1 kávéval, drágábban vettem meg a 20 db-osat, mint ha két 10 db-osat vettem volna, azóta mindig megnézem a kiló/darab árat.

De olyannal is találkoztam, hogy a 20 db-osnak a darabára volt kiírva, míg a 10 db-osnak a kilónkénti ára. Gondolom (kiindulva az összeesküvés-elméletemből) ez sem véletlen.

2009. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

pont tegnap agyaltam ezen:)

sütötem, előtte elmentem lisztért. 155 volt a kilós, 340 a kétkilós :)

2009. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!