Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foglalómat visszakaphatom?

Foglalómat visszakaphatom?

Figyelt kérdés
E hónap elsején lefoglalóztam egy autót egy kereskedésből. Sajnos nem tudtam kipróbálni, csak a kereskedés telepén, mert nem volt rajta se műszaki vizsga, se biztosítás. Írtunk egy foglalót, hogy legkésőbb 9-éig forgalomba helyezik az autót és akkor ki tudom próbálni és ha minden rendbe lesz, kifizetem a különbséget. Az autó kifogástalan esztétikai állapotban van és az órájában 80. 000 km van jelenleg. Tegnapi nap nem hivatalos úton lekérdeztem az előéletét és kiderült, hogy egy éves korában már 120. 000 km volt benn… Most 4 éves a kocsi… A kérdésem, hogy ha úgy döntök hogy nem kell ez az autó a sok km miatt, vissza kaphatom-e jogilag a befizetett foglalómat? Holnap le fog járni az átadás határideje is, de még mindig csak húzzák-halasszák az egészet valamiért…
2011. márc. 8. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A PTK. szerint meghiúsult vétel esetén a foglaló nem jár vissza.

Meg kell nézni azt a bizonylatot amit kapott a befizetésről mi van pontosan rajta.. mert a " véltelár előleg " az visszajár.

2011. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
NEM!!! mert te mondtad vissza!! ÜGYVÉD!! majd ö tud vmi jogi utat!!
2011. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Foglalót tudtommal nem lehet alapesetben visszakapni, viszont ha te betudod bizonyítani, hogy az autó km órája hamis, akkor lehet keresnivalód, mivel átakartak vágni...
2011. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Foglaló nem jár vissza, de azt javaslom a visszakövetelésnél érveljen azzal a ténnyel hogy nem a valóságot állitották az eladásra szánt gépjármüről. Ha nem használ az érvelés.. akkor forduljon a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez.. jelentse be az esetet, és ezt hozza a keredkedő tudomására előtte. Lehet hogy vannak más gjüvek is amelyek " sárosak" az előéletüket illetően.
2011. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
19:00 jol irja!!
2011. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha húzzák-halasztják az átadást, az csak jó neked, mert ha nem adja át, nem teljesíti a szerződést, a foglaló kétszeresen jár vissza. Persze az sem mindegy, mi van a szerződésben, milyen határidő van benne egyáltalán, mi van meghatározva "csúszás" esetére, meg mik a további feltételek. A kocsi műszaki állapotával kapcsolatos dolgokat nyilván nehezebb bizonyítani, de ha nem azt teljesítik, ami a szerződésben áll, akkor nem a te hibádból hiúsult meg.
2011. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igy érvénytelen,ha nem a valós adatokat adták meg.Nyert ügyed van.
2011. márc. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!