Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam, nem írtunk...

Joccii kérdése:

Kölcsönadtam, nem írtunk szerződést az illető nem fizet. Ha íratok vele tartozási szerződést, valahogy visszakaphatom a pénzem? Ha megvan a szerződés mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha írásban elismeri a tartozását akkor mindenképp tegyétek meg. Erre hivatkozva majd lehet fizetési meghagyást küldeni neki. Ezt teljes bizonyító erejű magánokiratban tudjátok megtenni. Ha szükséged van rá, tudok mintát küldeni neked. (Polgárjog órán szerkesztettük, úgyhogy biztosan jó. )
2010. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Majd bolond lesz utólag írni!
2010. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
De ha még van is szerződés, és nem tud fizetni, sok mindent nem tudsz csinálni. Főleg, ha semmi nincs a nevén. Évekig elhúzódhat, ha fel is jelented, és akkor sem biztos, hogy látsz is valamit viszont az összegből. Na én ezért nem adok kölcsön! Sem papírral, sem anélkül!
2010. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Légyszi küld el a mintát ha tidod
2010. szept. 22. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod a megfelelő iratmintát! Sok sikert.

2010. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem írasd alá vele azt a szerződést, ha hajlandó rá! Lehet, hogy ettől még nem fog jobban fizetni, viszont Neked legalább van valami a kezedben, és ezt Ő is tudja! A semminél mindenképpen jobb!
2010. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!