Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el tőzsdézni,...

Hogyan kezdjek el tőzsdézni, hogyan lehet beletanulni?

Figyelt kérdés
Semmiféle pénzügyi ismeretem nincs, nem értek abszolút a tőzsdéhez. Hogyan, mennyi pénzzel érdemes belevágni, hogyan lehet megtanulni tőzsdézni, milyen oldalakat, újságokat kell/érdemes olvasni, egyáltalán hogyan működik a tőzsde?
2011. márc. 10. 20:20
 1/7 anonim válasza:
Bróker szeretnél lenni vagy csak értékpapírokat venni?
2011. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok bróker lenni, csak kicsit gyarapítani a pénzem. Viszont nem értek semmit a tőzsdézéshez, nem tudom, hogyan kellene elkezdeni, milyen lapokat kellene olvasni, honnan lehetne tájékozódni, hogy milyen papírokat lenne érdemes venni, ill. én vehetem-e a papírokat, vagy ehhez fal kell keresnem valakit, aki ténylegesen lebonyolítja. Ebben a témában keresek segítséget.
2011. márc. 13. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, 1 hónapja nyitottam értékpapírszámlát és 2 hete tőzsdézek. Ha gondolod, megadom a skype címem, keress meg, szívesen cserélnék tapasztalatot :)
2011. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Beállítottam az e-mail-küldés lehetőséget. Sajnos én tapasztalatot nem tudok megosztani veled, mert, hogy nincs :-(, de ha adnál némi tudást a kezdéshez, azt nagyon megköszönném. Sajnos skype-om nincs, ezért, ha van kedved és türelmed, akkor levélben tudnánk kapcsolatot tartani. Előre is köszönöm, ha időt szánsz rám!
2011. márc. 13. 15:07
 5/7 anonim válasza:
51%
Tudod a tőzsde egy másodlagos piac,ami kikerüli a bankot. Sima ember nem mehet be tőzsdézni,mindenképpen fel kell keresned egy brókercéget,mert csak azon keresztül tudsz adni-venni. Igazából neked csak annyit kell mondanod,h mennyiért szeretnél milyen típusú értékpapírt venni és a bróker mindent tudni fog. Lehetőleg legyen változatos a portfóliód,tehát többféléből vegyél. Olvastam még régebben ilyen tanfolyamokról,meg vannak még könyvek is róla,h beletanulj...Sztem,először is az alapfogalmakkal ismerkedj meg,utána olvasgass. Ez egy mindennapi feladat,szval naponta kell lesni ezeket a mutatókat,nem egy nyugis cucc...:D hát én csak annyit tudok javasolni,h az ismert cégektől vegyél részvényt,vagy adj nekik hitelt,mert azt biztosan visszakapod.(persze semmi sem biztos,de hát ők a megbízhatóbbak) Részvénnyel többet lehet kaszálni,kötvény az stabilabb...jelenleg ennyit tudok mondani,sok sikert!:)
2011. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdd el a devizapiaccal. én a Marketiva nevű programot használom. Regisztrálj és kapsz 10.000 USD-t. Természetesen csak virtuális pénz. Ezzel viszont gyakorolhatod a kereskedést kockázat nélkül. Ha ez megy csak utána állj neki az éles kereskedésnek. A Marketiva mellett természetesen 1000 más kereskedési felület létezik, kinek mi jön be.

A net különben tele van ötletekkel és tanácsokkal a kereskedést illetőleg.Keress és tanulj, tanulj, tanulj.....

2011. márc. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2011. márc. 14. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!